چک سفید امضا چیست و موارد صدور چک سفید امضا چیست

چک سفید امضا چیست و موارد صدور چک سفید امضا چیست

چک سفید امضا چیست و موارد صدور چک سفید امضا چیست

پسندیدم 0
۰

چک سفید امضا چیست

یکی از اسناد تجاری که مورد استقبال بسیار خوب مردم واقع شده است سند تجاری چک است که جایگزین بسیار خوبی برای پول های نقدی محسوب می شود البته با وجود مزیت‌هایی که سند تجاری چک دارد اما در برخی موارد دارای یک سری محدودیتهای است و زمینه ساز بروز مشکلات متعددی می شود مانند چک سفید امضا که در آن صادر کننده چک بدون درج تاریخ و مبلغ چک را امضا می کند که در این صورت چک می تواند مورد سوء استفاده دارنده چک قرار بگیرد و هر مبلغی را که دوست دارد بنویسید و تاریخش را مشخص کند. چه کسی سفید امضا در موارد مختلفی ممکن است صادر شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

همچنین بخوانید : قسمت های تشکیل دهنده چک در قانون جدید

 

چک سفید امضا چیست

موارد صدور چک سفید امضاء

۱ ضمانت

گاهی اوقات چک سفید امضا به عنوان ضمانت صادر می شود البته افراد حرفه ای و با تجربه به منظور جلوگیری از مشکلات متعدد برای ضمانت چک سفید امضا صادر نمی کنند البته اگر در صورتی که مجبور به صدور چک سفید امضا شدید حتما در پشت چک قید کنید که چک جهت ضمانت صادر شده است.

۲ جبران خسارت احتمالی

افراد برای جبران خسارت‌های احتمالی در معامله اقدام به صدور چک سفید امضا می‌کنند و در این مورد نیز جهت جلوگیری از سوء استفاده دارنده چک حتما جهت صدور آن را در چک ذکر نمایید.

۳ تضمین برای تخلیه ملک

گاهی اوقات مالک برای اینکه مطمئن شود ملکش در زمان مشخص و تخلیه میشود از مستاجر خواستار صدور چک سفید امضا می شود.

در موارد مشابه دیگر در صورتی که مجبور به صدور چک سفید امضا شدید حتما رسید بگیرید و عنوان جهت صدور چک را حتما در متن چک ذکر نمایید.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : چک کیفری چیست؟ تفاوت چک کیفری و حقوقی

جمع بندی :

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل درمورد چک سفید امضا صحبت کنیم ، در این زمینه اگر سوال و یا پرسشی دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در مشهد با وکلای ما در ارتباط باشید و سوالات خود را به طور واضح از آن ها بپرسید .

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)