پیگیری سرقت گوشی موبایل چگونه است؟

پیگیری سرقت گوشی موبایل چگونه است؟

پیگیری سرقت گوشی موبایل چگونه است؟

پسندیدم 0
۰

امروزه گوشی های هوشمند به یکی از مهم ترین ابزار زندگی ما انسان ها تبدیل شده اند ؛ به طوری که  بدون آن ها در انجام کارهای روزمره خود دچار مشکل می شویم و در هر شرایط و مکانی که قرار داشته باشیم به استفاده از آن ها نیازمندیم. به همین دلیل است که یکی از شایع ترین سرقت های این روزهای جامعه سرقتت گوشی های هوشمند و تلفن های همراه است .

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به طور ناگهانی گوشی همراه خود را گم کرده باشید و تلاشتان برای پیدا کردن آن به نتیجه نرسیده باشد ، و یا حتی گوشی شما را هنگام استفاده از دستتان دزدیده باشند . اما چگونه می توان گوشی همراه دزدیده شده یا مفقود شده را پیگیری کرد ؟ در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد .

پیگیری سرقت گوشی موبایل

پیگیری گوشی مفقودی یا سرقت شده :

۱) در اولین مرحله ه محض این که متوجه مفقود شدن گوشی همراه خود شدید ، با شماره ی خود تماس بگیرید . چرا که ممکن است خوش شانس باشید و شخصی آن را پیدا کرده و به تماس شما پاسخ دهد .

۲) در صورت عدم پاسخگویی و اطمینان به سرقت رفتن گوشی ، سریعا با اپراتور سیم کارت خود تماس گرفته ، مراتب مفقودی گوشی را اعلام و سیم کارت را از دسترس خارج کنید ( بسوزانید ) تا در صورت ارتکاب اعمال مجرمانه توسط سارقین ، مسئولیتی متوجه شما نشود

پیشنهاد میکنیم مقاله سرقت و انواع آن – مجازات سرقت را مطالعه کنید.

۳) در مرحله ی بعدی ، با توجه به این که امروزه بسیاری از اطلاعات شخصی هر کسی در شبکه های اجتماعی او قراردارد ، بلافاصله گذر واژه ی تمام شبکه های اجتماعی خود را تغییر دهید ، با این اقدام می توانید تا حد زیادی از ورود بی دردسر سارقین به حساب های مجازی خود جلوگیری کنید .

۴) امروزه کمتر کسی را می توان دید که بر روی گوشی همراه خود نرم افزارهای بانکی را نداشته باشد ، بنابراین اقدام بعدی تماس یا مراجعه به بانک هایی است که در آن ها حساب دارید . با علام مفقودی گوشی همراه خود یا کارت های بانکی ثبت شده در گوشی خود را غیر فعال کنید و یا اطلاعات آن ها را تغییر دهید .

۵) یکی از قابلیت هایی که در اکثر گوشی های هوشمند وجود دارد ، قابلیت جست و جو و پیگیری دستگاه است . علاوه بر این از طریق اپراتور های همراه خود می توانید اقدام به ردیابی سیم کارت خود نمایید .

۶) در مرحله ی آخر در صورتی که از روش های دیگر نتوانستید گوشی همراه خود را پیدا کنید ، جهت ردیابی گوشی باید با در دست داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه ، کارت ملی و همچنین جعبه ی موبایل به نزدیک ترین کلانتری یا دادسرا مراجعه کرده و اعلام سرقت یا مفقودی کنید تا اقدامات فنی و قانونی مربوطه صورت بگیرد .

جمع بندی :

در این مقاله به بیان مراحل پیگیری سرقت گوشی موبایل و یا موبایل مفقود شده پرداختیم و هر یک از آن ها را جداگانه بررسی کردیم . اگر هنوز هم مسئله ای وجود دارد میتوانید آن را از طریق قسمت نظرات زیر همین پست اعلام کنید ، فراموش نکنید که خدمات مشاوره حقوقی در مشهد دادواره همواره در خدمت شماست.

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)