جرم خرید و فروش ابزار های جنسی مصنوعی

جرم خرید و فروش ابزار های جنسی مصنوعی

جرم خرید و فروش ابزار های جنسی مصنوعی

پسندیدم 0
۰

ابزارآلات جنسی متفاوتی وجود دارند که افراد در دنیای زناشویی و یا خودارضایی از آن استفاده می کنند؛ ابزارآلاتی همچون دیلدو و واژن های مصنوعی و عروسک های جنسی که در صفحات اینستاگرام و یا دیگر صفحات مجازی می توان خریداری کرد. برخی افراد معتقدند که استفاده زوجین از وسایل فانتزی زناشویی و وسایل عشق بازی و اسباب بازی های جنسی اصطلاحا sex toy باعث تنوع و افزایش کیفیت در رابطه جنسی زوجین شده و تحکیم روابط زوجین را به همراه خواهد داشت اما گروهی دیگر نیز معتقدند با آزاد سازی فروش کالاهای مکمل زناشویی زوجین ، راه برای فروش دیلدو ها و وسایل خودارضایی نیز فراهم شده و آسیب های اجتماعی آن نیز گریبان جامعه را خواهد گرفت.

اما این عمل از دید قانون مجازات ایران جرم انگاری شده و علاوه بر آن مراجع و فقهای اسلام نیز غالبا نظر بر حرام بودن یا اشکال دار بودن این عمل دارند. در ادامه این مقاله از دادواره به بررسی جرم انگاری این عمل و فتاوی مراجع در این خصوص می پردازیم.

 

پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن ادامه مطلب مطالعه کنید : دیه و مجازات پاره شدن پرده بکارت به صورت عمد یا غیر عمد

 

احکام و نظر مراجع در خصوص استفاده از ابزار سکس مصنوعی

حکم شرعی استفاده از آلت مصنوعی مردانه (دخول وسایل فانتزی زناشویی) یا استعمال جسم خارجی از نظر مراجع تقلید به شرح زیر است:

ارضای جنسی زن و شوهر توسط وسايل مصنوعی در حکم استمناء (خودارضایی) است و حرام می باشد و جزو گناهان کبيره به حساب می آید. و البته به نظر ما استفاده از ابزاری که به صورت کمکی در هنگام انجام عمل زناشويی استفاده شوند و مستقيم و به تنهايی مورد استفاده و سبب ارضا نشوند، اشکالی ندارد به شرط آن که آسيب زا يا اعتياد آور جنسی نباشد هر چند بهتر این است که استفاده نشود.

هر شخص بايد به نظر مرجع تقلید خود که در ادامه مطرح می شود عمل کند. البته زن و شوهر می توانند با دست و هر جای بدن يکديگر، به خوبی خود را ارضاء کنند.

 

جرم خرید و فروش ابزار های جنسی مصنوعی

 

آیت الله خامنه ای : در صورتی که توسط اعضای همسر انجام شود اشکال ندارد، ولی اگر ارضا توسط غیر اعضای همسر باشد، جایز نیست.

آیت الله سیستانی : جایز نیست.

آیت الله مکارم شیرازی : اگر ضرر خاصی نداشته باشد حرام نیست، هرچند بهتر است ترک شود.

آیت الله هادوی تهرانی : لذت بردن زن و شوهر از یکدیگر به هر شکلی جایز است. ولی داخل کردن اشیایی غیر از اعضای بدن به فرج (واژن)، بنابر احتیاط، جایز نیست.

آیت الله صافی گلپایگانی : به طور کلی هرگونه لذت جنسی زن و شوهر از یکدیگر اگر با اعضای بدنشان باشد، جایز است. ولی با غیر از اعضای بدن جایز نیست.

آیت الله فاضل لنکرانی : ارضای جنسی همسر با دست و هر جاى بدن، مانعى ندارد. ولى با غیر جسد هرچه باشد، جایز نیست.

 

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : مجازات هک اکانت اینستاگرام چیست و نحوه شکایت از آن

 

جرم خرید و فروش ابزار سکس مصنوعی

در کشور ایران خرید و فروش ابزار مصنوعی سکس و انواع ابزارالات جنسی و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند مجازات مشخصی برای آن ها در نظر گرفته نشده است و این موارد طبق نظر قاضی تعیین می شود و اگر فردی بیش از اندازه در اینگونه موارد فعالیت داشته و پا را فراتر بگذارد و اقدام به فروش لوازم جنسی و مانند آنها بپردازد؛ ممکن است شرایط سختی برای خود به وجود آورد. این مجازات می تواند از شلاق گرفته تا جریمه نقدی را در پی داشته باشد.

همه افرادی که در این زمینه بدون داشتن مجوز فعالیت دارند چه شخصی که به فروش این محصولات می پردازد و چه آن کسی که به خرید آن اقدام می کند مجازات برای آن ها در نظر گرفته شده است و مقدار آن مشخص نمی باشد؛ همچنین مجازات خرید عروسک جنسی در کشور ایران طبق قانون می باشد و طبق نظر قاضی حکم اجرا می شود؛ به طور کلی سه نفر مشمول مجازات می باشند:

  • توزیع کننده: شخصی که این ابزارهای مصنوعی را در بین افراد توزیع می کند و یا به وسیله تبلیغات در صفحاتی همچون تلگرام و اینستاگرام به فروش آن می پردازد.
  • مصرف کننده: شخصی که این ابزارها را خریداری کرده و از آن استفاده می کند.
  • فروشنده به صورت قاچاقچی: کسی این وسایل مصنوعی را از اشخاصی که توزیع می کنند خریده و با قیمت بالاتری به افراد مصرف کننده می فروشد.

 

جمع بندی :

در این مقاله از دادواره سعی کردیم به طور کامل درمورد جرم خرید و فروش ابزار سکس مصنوعی صحبت کنیم ، احکام و نظر مراجع تقلید را در این خصوص بیان کردیم ، حال نوبت به شماست . اگر در این زمینه مشکل و یا سوال خواصی دارید که هنوز برطرف نشده است میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در مشهد دادوداره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)