سامانه تامین اجتماعیtamin.ir + راهنمای کامل ورود به سایت ها

سامانه تامین اجتماعیtamin.ir + راهنمای کامل ورود به سایت ها

سامانه تامین اجتماعیtamin.ir + راهنمای کامل ورود به سایت ها

پسندیدم 0
۰

در سال ۱۳۳۱ اعلامیه ای که از سوی سازمان تامین اجتماعی وارد شد ، امروزه نزدیک به ۷۰% از مردم کشور تحت پوشش این سازمان می باشند . و با توجه به این که همه خدمات دولتی و قضایی الکترونیکی شده است ، تامین اجتماعی هم سامانه خود را راه اندازی کرده است و به این صورت در این مقاله از دادواره قصد داریم به طور کامل درمورد این سامانه بخوانیم و نحوه استفاده از سامانه تامین اجتماعی را با هم بررسی کنیم .

سایت tamin.ir اکثر خدمات سامانه تامین اجتماعی را انجام میدهد. درست است که خیلی از بیمه شدگانی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند به صورت حضوری به این سازمان مراجعه کرده اند و از این طریق خدمات مورد نیاز خود را دریافت می کنند که برای آن ها متضمن صرف هزینه و وقت بسیار خواهد بود.

اما بهتر است کسانی که بازنشسته شده اند برای دریافت مستمری بازنشستگی خود و همچنین دیدن سوابق بیمه خود برای این که مشکلات کم تری پیش رویشان باشند با مراجعه به سامانه تامین اجتماعی اطلاعات لازم را کسب کنند و در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایند . البته برای استفاده از امکانات این سامانه لازم است ابتدا ثبت نام انجام شده و یک رمز گذرواژه در سوابق بیمه توسط بیمه شده تعیین گردد.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : سامانه نوبت دهی تعویض پلاک 😊

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

خدمات و امکانات سامانه تامین اجتماعی

امکاناتی که در سامانه تامین اجتماعی وجود دارد شامل :

 1. اعتراض به سوابق ناموجود
 2. مشاهده سوابق بیمه سربازی
 3. خرید بیمه خدمت سربازی
 4. ثبت درخواست کمیسیون پزشکی
 5. ثبت نام هدیه ازدواج
 6. درخواست دفترچه بیمه
 7. دریافت فیش حقوقی
 8. دریافت انواع استعلامات

نحوه ثبت نام در سامانه سازمان تامین اجتماعی چگونه است؟

برای استفاده از خدماتی که به صورت غیرحضوری توسط تامین اجتماعی ارائه می شود، در اولین مرحله بای در این سایت ثبت نام کنید. برای این کار باید به آدرس eservices.tamin.ir وارد شده و طبق مراحل زیر ثبت نام خود را انجام دهید.

منتهای امر این سایت مشکل اصلی دارد آن هم این است که این سایت برای افراد خارج از کشور در دسترس نیست و برای ورود به ان حتما باید با ای پی ایران باشید و در نتیجه وی پی ان خود را خاموش کنید و بعد روی لینک بالا کلیک کنید

سامانه تامین اجتماعی

پس از ورود به سایت ثبت نام حساب کاربری سازمان تامین اجتماعی، گزینه «ثبت نام» را انتخاب کنید. در قدم بعدی باید در اطلاعات شخصی خود مثل کد ملی، شماره تلفن و اپراتور مورد نظر را در سامانه ثبت کنید.

پس از چند لحظه، پیامک فعال‌سازی برای شما ارسال می شود. آن را وارد کرده و گزینه «ثبت نام» را انتخاب کنید.

به این نکته دقت کنید که شماره تلفنی که در سامانه وارد می کنید،باید برای شخص شما باشد و به عبارتی مالکیت آن را داشته باشید. در صورتی که شماره تلفن به نام فرد نباشد، پس از پایان مراحل ثبت نام باید به همراه مدارک شناسایی خود به یکی از شعبه های تامین اجتماعی رفته و نسبت به فعال کردن حساب خود به صورت حضوری اقدام کنید.

گام بعدی مربوط به وارد کردن اطلاعات هویتی است. در این مرحله باید در وارد کردن نام و نام خانوادگی، جنسیت، شماره شناسنامه و تاریخ تولد خود دقت لازم را به عمل آورید. پس از آن می توانید گزینه «مرحله بعد» را انتخاب کنید تا به صفحه جدید منتقل شوید.

در صفحه جدید باید در کادر موردنظر آدرس ایمیل خود را وارد کرده و پس از آن یک گذرواژه برای حساب کاربری خود انتخاب کنید.

نکات مربوط به انتخاب گذرواژه

دقت کنید که در انتخاب گذرواژه باید به نکات زیر توجه کنید:

 • استفاده از حروف بزرگ و حروف کوچک لاتین.
 • عدم استفاده از نام و نام خانوادگی یا شماره ملی برای گذرواژه بسیار مهم است .
 • استفاده از اعداد در گذرواژه الزامی است
 • گذرواژه حداقل باید ۸ حرف و یا عدد داشته باشد.
 • آغاز گذرواژه با یک حرف.

مرحله پایانی شامل پاسخ دادن به سوالات امنیتی می شود. سوالی برای خود انتخاب کنید که همیشه ان را در ذهن دارید لازم نیست سوالی دور از ذهن و یا سخت را انتخاب کنید . چرا که اگر رمز خود را فراموش کنید باید با استفاده از پاسخ سوالی که انتخاب کرده اید آن را بازگشایی کنید و بعد از آن به مرحله بعد بروید

در صفحه جدیدی که وارد می شوید حتما دوباره چک کنید که اطلاعات وارد شده مغایرت با اطلاعات اصلی شما نداشته باشد

و بعد از آن گزینه تایید را انتخاب کنید 

پس از آن روند ثبت نام شما به اتمام می رسد و پیام «اطلاعات شما ثبت شده است و درخواست شما درحال بررسی و صحت سنجی است» به شما نمایش داده خواهد شد.

باید منتظر شوید که سازمان تامین اجتماعی اطلاعات شما را تایید  کند. فکه این فرایند حدود ۴۸ ساعت به طول می انجامد.

اگر اطلاعات شما توسط این سازمان تایید بشSocial security systemود پیامکی برایتان ارسال می شود که حاوی اطلاع دادن به شما می باشد. اگر اطلاعات شما تایید شد، پیام «حساب شما فعال است» را مشاهده می کنید.و در غیر این صورت اطلاعات شما با مشکل مواجه است را دریافت میکنید ، لطفا جهت تکمیل ثبت نام با در دست داشتن مدارک هویتی به نزدیکترین شعبه مراجعه فرمائید.» برای شما ارسال می شود.

همچنین در صورتی که تا ۴۸ ساعت هیچ پیامکی دریافت نکردید، دوباره نسبت به ثبت نام اقدام کنید.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : سامانه عدل ایران چیست؟

بخش eservices.tamin.ir سایت تامین اجتماعی

بیمه شدگان برای دسترسی راحت به خدمات سازمان تامین اجتماعی به صورت آنلاین می توانند از طریق وارد نمودن آدرس eservices.tamin.ir خدمت مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

برای استفاده از خدمات سازمان تامین اجتماعی از جمله مهم ترین آن ها که از اهمیت زیادی برخوردار است می توان به مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی اشاره نمود که در این سامانه قابل مشاهده می باشد.

 بخش es.tamin.ir سایت تامین اجتماعی

این بخش مخصوص مشاهده سوابق بیمه شما می باشد .

 بخش sabeghe.tamin.ir سایت تامین اجتماعی

کاربران سازمان تامین اجتماعی برای مشاهده سوابق بیمه ای خود در این سازمان نشانی sabeghe.tamin.ir را برای دسترسی سریع تر به سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان تامین اجتماعی انتخاب می نمایند.

سامانه تامین اجتماعی

 بخش ep.tamin.ir سایت تامین اجتماعی

این قسمت برای دریافت نسخه های الکترونیکی طراحی شده است که بیمه شدگان به راحتی بتوانند به ان دسترسی داشته باشند

سامانه تامین اجتماعی

 بخش en.tamin.ir سایت تامین اجتماعی

اگر خواستید این سایت را با زبان انگلیسی مشاهده کنید میتوانید از این آدرس استفاده نمایید

سامانه تامین اجتماعی

بخش darman.tamin.ir سایت تامین اجتماعی

در این قسمت میتوانید برای خدماتی مثل بررسی کردن دفاتر اسناد پزشکی در سراسر کشور، بررسی داروهایی که قابل ارائه به بیماران است، تعرفه پاراکلینیک ها، طرف های قرار دادها، ثبت نام پزشکان، بررسی دو دارو برای تداخل دارویی، دریافت فایل ها، لینک ها، اخبارهای معاونت درمان و درخواست بیمه شدگان به معاونت درمان را با جستجو نشانی darman.tamin.ir اقدام کنید

سامانه تامین اجتماعی

بخش pwa.tamin.ir سایت تامین اجتماعی

شما میتوانید از این بخش برای دریافت اطلاعات دفترچه خود و زمان اعتبار آن استفاده کنید

 سامانه nobat.tamin.ir تامین اجتماعی

افراد می توانند برای استفاده از خدمات درمان سازمان تامین اجتماعی به صورت غیر حضوری اقدام به اخذ نوبت پیش از مراجعه به مراکز درمان نمایند. برای دریافت نوبت دهی می توانند به سایت nobat.tamin.ir مراجعه نمایند.

اگر هر مشکلی در روند ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی داشتید، می توانید با واحد ارتباط مشتریان با شماره تلفن ۱۴۲۰ تماس بگیرید یا به سایت http://crm.tamin.ir مراجعه کنید.

جمع بندی

به مشاوره حقوقی نیاز دارید ؟ میتوانید از طریق خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی انلاین با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از ما بپرسید.

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)