بررسی ارتکاب کلاهبرداری در برخی کشورهای جهان

بررسی ارتکاب کلاهبرداری در برخی کشورهای جهان

بررسی ارتکاب کلاهبرداری در برخی کشورهای جهان

پسندیدم 0
۰

بررسی ارتکاب کلاهبرداری در برخی کشورهای جهان :

ایران تنها کشوری نیست که در آن آمار هر چند ناقص موجود ، از رشد جرم کلاهبرداری حکایت می کند . این معضل برای کشور های دیگر هم وجود دارد . به طور کلی ارتکاب جرم کلاهبرداری از ابتدای پیدایش این جرم تا کنون با رشد قابل توجهی در کشورهای مختلف جهان همراه بوده است ؛ برای مثال در انگلستان در حالی که تا قبل از جنگ جهانی اول ۱۹۲۵ نفر محکوم به ارتکاب جرم کلاهبرداری شده بودند ، این عدد در سال ۱۹۳۸ به ۲۷۴۹ ، در سال ۱۹۲۸ به ۲۹۵۴ ، درسال ۱۹۸۵ به ۴۱۸۸ و در سال ۱۹۶۸ به ۹۲۶۷ نفر افزایش یافت .

کلاهبرداری

در ادامه ی این مقاله ، به بررسی ارتکاب کلاهبرداری در سایر کشورها از جمله کلاهبرداری در آلمان ، کانادا ، استرالیا ، فرانسه ، هنگ کنگ ، ایتالیا ، ایالات متحده آمریکا نیز می پردازیم .

آلمان :

خسارات سالیانه ناشی از کلاهبرداری و جرایم وابسته به آن در این کشور پنجاه میلیارد مارک تخمین زده شده است .

پیشنهاد میکنیم مقاله کلاهبرداری اینترنتی چیست را مطالعه کنید.

کانادا :

در این کشور ، تنها خسارات ناشی از کلاهبرداری در امور بیمه در سال ۱۹۸۵ بالغ بر ۸۶۰ میلیون دلار تخمین زده شده است . مقامات مسئول کانادا می گویند رشد انفجاری بازرگانی بازرگانی الکترونیکی ، کار تبهکاران پولی را برای استتار فعالیت هایشان آسان تر کرده ودر عین حال بر سایر جرایم نیز اثر گذاشته است ، به نحوی که کارشناسان معتقدند با گسترش رایانه ها و تجهیزات چاپ الکترونیکی ، رشد اینگونه فعالیت ها شتاب بیشتری خواهد یافت .

استرالیا :

بر اساس یک تحقیق انجام شده ، در این کشور هرساله از طریق کلاهبرداری در شرکت ها و مراکز اقتصادی بیش از ۱۸ میلیارد دلار استرالیل زیان حاصل می شود ، که بیشتر این کلاهبرداری ها از طریق سیستم های الکترونیکی مورد استفاده در این مراکز ارتکاب می یابند .

فرانسه :

در سال ۱۹۷۵ ، زیان ناشی از جرایم علیه خزانه دولت ( مثل فرار از مالیات و نظایر آن ) که بخش عمده ای از جرایم اقتصادی را تشکیل می دهند ، به سی و پنج تا چهل میلیارد فرانک که نزدیک به ۱۵ تا ۱۷ درصد کل مخارج پیش بینی شده در بودجه دولت در آن سال و دو برابر مجموع بودجه وزارت خانه های کشور ، دادگستری و بهداری می باشد ، رسیده است .

هنگ کنگ :

در نیمه اول سال ۱۹۸۵ ، در این کشور به سیصد مورد کلاهبرداری بالاتر از پنجاه هزار پوند انگلیسی رسیدگی شده که زیان ناشی از یکی از آن ها بیش از بیست میلیون پوند تخمین زده شده است . مجموع خسارات ناشی از کلاهبرداری در سال مذکور ۲۴۶۲۳۶۵۰۰۰ دلار هنگ کنگ بوده است ، که بیش از دو برابر مبلغ مربوط به سال ۱۹۸۰ می باشد .

ایتالیا :

در این کشور ، آماری در مورد خسارات ناشی از کلاهبرداری وجود ندارد ، لیکن ارقام موجود نشانگر آن است که آنچه که می توان آن را « اقتصاد زیرزمینی » نامید ، سی درصد « تولید ناخالص ملی » این کشور را تشکیل می دهد .

 

ایالات متحده آمریکا :

فرار از مالیات در این کشور تا حد ۱/۳۳ درصد تولید ناخالص ملی تخمین زده شده است . باتوجه به این که این عدد درآمدهای غیرقانونی ناشی از جرایم سازمان یافته را نیز در بر می گیرد ، برخی معتقدند که عدد صحیح تر پنج تا هفت درصد تولید ناخالص ملی می باشد ، که حتی این عدد نیز مبلغ قابل توجهی را تشکیل می دهد .

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)