برداشتن نام مادر از شناسنامه فرزند

برداشتن نام مادر از شناسنامه فرزند

برداشتن نام مادر از شناسنامه فرزند

پسندیدم 0
۰

شناسنامه یک سند رسمی است که نشان دهنده هویت اشخاص است و تنها نهاد قانونی برای صدور این سند رسمی اداره ثبت احوال می باشد. اطلاعات موجود در آن نظیر نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر و مادر و … بیاین کننده هویت و احوال شخصیه افراد است و حذف نام مادر از شناسنامه فرزند و تغییر سایر اطلاعات آن تنها با حکم دادگاه امکان پذیر است.

برداشتن نام مادر از شناسنامه فرزند و یا نام پدر از شناسنامه فرزند نیز تنها در صورتی امکان پذیر است که مشخص شود فرزند متعلق به مادر و پدر داخل شناسنامه نیست و دادگاه طی حکمی امکان تغییر یا حذف نام مادر را فراهم می کند. با این حکم شناسنامه فعلی باطل و شناسنامه جدید برای فرد صادر می شود.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : آیا امکان مطالبه نفقه فرزند از سوی مادر وجود دارد؟

در نتیجه عواملی چون دلخوری افراد از پدر و مادر یا محروم کردن آنها از ارث، دلیلی برای صدور حکم دادگاه نمی باشد و تحت هیچ شرایطی نام مادر اصلی فرد از شناسنامه حذف نخواهد شد. پیشنهاد می کنیم برای بررسی موارد خاص و طرح سوال از مشاوره حقوقی کارشناسان دادواره کمک بگیرید.

جمع بندی :

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل درمورد برداشتن نام مادر از شناسنامه فرزند صحبت کنیم ، در این زمینه اگر سوالی دارید میتوانید از طریق مشاوره حقوقی تلفنی با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)