همه چیز درباره نرسیدن مرسوله پستی

همه چیز درباره نرسیدن مرسوله پستی

همه چیز درباره نرسیدن مرسوله پستی

پسندیدم 0
۰

یکی از راه های تحویل و ارائه محصولات مختلف، ارسال از طریق پست می باشد. در جامعه های امروزی نیز نمی توان از اهمیت پست و ارسال محصولات توسط آن ها، غافل شد؛ اما گاهی اوقات به دلایل مختلفی افراد با مشکل نرسیدن مرسوله پستی مواجه می شوند و چه بسا که مرسوله پست آن ها یک بسته بسیارمهم و با ارزش باشد. در این میان روش های مختلفی برای پیگیری بسته های پستی دیر رسیده وجود دارد که افراد می توانند با کمک هر یک از این روش های از علت دیر رسیدن مرسوله پستی خود مطلع شوند.
به دلیل اینکه شاید افراد زیادی با مشکل نرسیدن مرسوله پستی و یا دیر رسیدن آن مواجه باشند، در این مقاله از دادواره قصد داریم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم و راه کارهایی که می توانید با کمک آن ها بسته پستی خود را پیگیری کنید را شرح دهیم.

 

پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن ادامه مطلب مطالعه کنید : انواع پیگیری مرسولات پستی

 

نرسیدن مرسوله پستی

یکی از مشکلاتی که گاهی افراد با آن مواجه می شوند، این است که مرسوله پستی آن ها به دست آن ها نمی رسد یا خیلی دیر به دستشان می رسد. در این مواقع، ممکن است افراد با نگرانی هایی مواجه شوند و به دنبال راهی برای پیگیری نرسیدن مرسوله پستی خود باشند. متاسفانه دلایل مختلفی برای نرسیدن مرسوله پستی وجود دارد که ممکن است برای بعضی از مرسوله های پستی این مشکل به وجود بیاید. از مهم ترین دلایل نرسیدن مرسولات پستی این است که فرد ارسال کننده بسته پستی، اطلاعات فرد گیرنده را به درستی وارد نمی کند و بسته ارسالی بازگشت می خورد و یا در بعضی از مواقع، افراد در خانه خود یا محل دریافت بسته حضور ندارند و باز هم بسته پستی برگشت می خورد.
خوشبختانه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران امکان پیگیری مرسولات پستی را برای افراد فراهم کرده است که بتوانند تمامی مراحل ارسال مرسوله های پستی خود را به صورت غیر حضوری و از طریق سایت شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران پیگیری نمایند.
در صورتی که با مشکل نرسیدن مرسولات پستی مواجه هستید و کد ۱۰ رقمی پیگیری خود را فراموش کرده اید، می توانید به شرکت مرکزی پست جمهوری اسلامی ایران در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید و به صورت حضوری از آخرین وضعیت صدور بسته پستی خود مطلع شوید.

 

نرسیدن مرسوله پستی

 

 

 

علل و عوامل دیر رسیدن مرسولات پستی

ممکن است با تاخیر رسیدن مرسوله های پستی به دست گیرنده ها و یا حتی نرسیدن بسته های پستی توسط اداره پست و یا تیپاکس بنا بر دلایل بسیار مختلفی داشته باشد. در ادامه برخی از این دلایل برای مشتریان شرح داده شده است البته می بایست توجه داشت که هر یک از مشتریان دلایل دیگری را می توانند برای این مشکل در ذهن داشته باشند دلایلی که باین می شود از شاخص ترین آنان در حال حاضر بوده است:

مفقود شدن بسته های پستی :

بسیاری از افراد با این مشکل که هنگان دریافت بسته پستی خود با تاخیر فراوان مواجه شده اند و یا اینکه پس مدتی با پیگیری های بسیار متوجه این شده که بسته آن ها متاسفانه گم شده است. متاسفانه این مورد از مواردی است که ممکن است مامورین پست و تیپاکس هنگام توزیع بسته های پستی به دلایل مختلفی مرسوله ها را گم کنند. افراد در این مواقع به این اداره و یا شرکت تیپاکس شکایت می کنند و با توجه به وظایف و قوانین اداره پست موظف اند زمانی که بسته هنگام توزیع گم شده باشد غرامت پرداخت نماید. با توجه به ارزش بسته برای آن نسبت به ارزش واقعی بسته مبلغی را برای بیمه مشخص و به شخص به عنوان خسارت پرداخت می گردد.

 

پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن ادامه مطلب مطالعه کنید : نحوه دریافت کد پستی ( از طریق پیامک و قبض )

 

به دلیل شیوع ویروس کرونا :

از دیگر دلایلی که متاسفانه باعث کند شدن عملکرد ادارات پستی شده است با توجه به گزارشی که در سال جاری اعلام شده ترافیک ۱۵۰ درصدی به دلیل خرید های مجازی که امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا می باشد که بسیاری از افراد جامعه برای رعایت پروتکل های بهداشتی دیگر رو به سوی خرید های اینترنتی برده اند و خب ترافیک بزرگی از محموله های پستی به وجود آمده است. این امر باعث شده است که بسته های پستی مقداری با تاخیر به دست صاحبانش برسد زیرا شرکت ها و ادارات پستی نیز به دلیل رعایت نمودن نکات بهداشتی برای سلامت جان مشتریان اقدام به ضد عفونی کردن وسایل نقلیه ای جهت جابه جایی مرسوله ها نماید که روزانه این کار هم زمان بر خواهد بود در نتیجه ممکن است تاثیر زیادی در روند انجام کار برای جا به جایی مرسوله ها باشد.

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

کم کاری برخی از کارکنان و متصدیان ادارات پستی و تیپاکس :

بر اساس قانون کار و رفاه اجتماعی کارکنان ادارات و شرکت ها می بایست نسبت به شغلی که دارند مسئولیت پذیری را نیز در کار خود بگنجانند. در ادارات پستی نیز در کنار این مسئولیت پذیری می بایست امانت داری هم در این شغل گنجانده شود. اما با توجه به شکایات مردوم و گزارش های حاکی از تاخیر رسیدن بسته به دست مشتریان و یا حتی عدم رسیدن بسته، در سامانه ثبت و پیگیری شکایات پست طبق بررسی های صورت گرفته برخی کارکنان نسبت به وظایف شغلی خود پایبنده نبوده و این موارد باعث آزرده خاطر شدن مشتریان شده است.

بر اساس اینکه مردم جامعه برای سهولت کارهای خود جهت دریافت یک بسته از شرکت ها و ادارات پستی اقدام به انجام کار های خود می کنند این ادارات نیر می بایست برای رساندن مرسوله به دست گیرنده نیز دقت کافی را داشته باشند. اداره پست نیز برای مشتریان خود یک سایت را طراحی و ارائه نموده است که مشتریان در صورت نیاز با مراجعه به آن پیگیری لازم را از وضعیت بسته پستی خود داشته باشند.
سایت tracking.post.ir برای خدمات رسانی به مشتریان پست تهیه شده است. آنان می توانند با استفاده از کد مرسوله پستی خود به راحتی وارد این سامانه شده و از وضعیت بسته پستی خود مطلع شوند.
در صورت داشتن شکایت نیز مشتریان می توانند از سایت eop.post.ir نیز اقدام به ثبت شکایت خود نموده و برای دریافت کد رهگیری پست پس از ثبت شکایت نیز مجددا از طریق همین سامانه پیگیری شکایت خود را داشته باشند.

 

 

نرسیدن مرسوله پستی خارجی

مرسوله های پستی خارجی یکی از مهم تری مرسوله هایی هستند که باید در زمان مشخصی به دست فرد گیرنده برسد. در بیشتر مواقع، مرسوله های پستی خارجی مرسوله های بسیار مهمی هستند به همین دلیل بسیار مهم است که این مرسولات به دست افراد برسد؛ اما متاسفانه باز هم ممکن است که افراد زیادی با مشکل نرسیدن مرسوله پستی خارجی مواجه باشند.
در این میان، دسترسی به سامانه ای برای پیگیری مرسوله های پستی که از خارج به کشور ایران وارد می شوند وجود ندارد. به همین خاطر نمی توان روش دقیقی را برای پیگیری نرسیدن مرسوله پستی خارجی ذکر نمود؛ اما طبق آخرین اطلاعیه هایی که در دست می باشد، کشور ایران در نظر دارد که در آینده ای نه چندان دور این امکان را برای افراد ایرانی فراهم کنند که بتوانند از طریق سایت ملی پست جمهوری اسلامی ایران به آدرس post.ir مرسوله های پستی خارجی و بین المللی خود را پیگیری کنند.
امید است که با پیگیری های لازم، این روش از پیگیری مرسولات به زودی راه اندازی شود تا افراد بتوانند مرسوله های پستی خارجی خود را مانند مرسوله های پستی داخلی پیگیری نمایند.

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

پیگیری دیر رسیدن مرسوله پستی

دیر رسیدن مرسوله پستی و یا نرسیدن مرسوله پستی یکی از مشکلات رایج این روزها است که شاید همین اتفاق بسیاری از افرادی که قصد رد و بدل کردن مرسولات پستی خود از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران را دارند، نگران کرده است.
اما با وجود سامانه رهگیری وضعیت مرسولات پستی امکان پیگیری مرحله به مرحله انتقال و ارسال مرسولات پستی برای افراد فراهم شده است. بنابراین، در صورتی که با مشکل دیر رسیدن و یا حتی نرسیدن مرسوله پستی مواجه هستید، می توانید طبق روشی که در ادامه توضیح می دهیم از آخرین وضعیت ارسال مرسوله پستی خود مطلع شوید.

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

لازم به ذکر است که این پیگیری تنها با کمک کد ۱۰ رقمی پستی انجام می شود. کد پیگیری پستی ۱۰ رقمی کدی است که در هنگام ارسال یک بسته پستی به فرد ارسال کننده در یک برگه ای تحویل داده می شود. همچنین، این کد برای شماره تلفن همراه ثبت شده در مرکز پستی، برای فرد ارسال کننده پیامک خواهد شد. لذا در صورتی که این کد را دارید و یا آن را از فرد ارسال کننده بسته دریافت کرده اید، می توانید مطابق روش زیر دیر رسیدن و نرسیدن مرسوله پستی خود را پیگیری نمایید:

  1. ابتدا یکی از مرورگرهای گوشی همراه و یا لپ تاپ خود را باز کنید.
  2. در فیلد جستجوی گوگل عبارت «سایت رهگیری مرسولات پستی» را تایپ کنید. همچنین، می توانید آدرس سایت رهگیری وضعیت مرسولات پستی به نشانی post.ir را در گوگل جستجو کنید.
  3. بعد از ورود به سایت رهگیری وضعیت مرسولات پستی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، کد ۱۰ رقمی پستی خود را در فیلد مربوط وارد کنید و بر روی گزینه ذره بین زرد رنگ کلیک کنید.
  4. بعد از ورود به قسمت رهگیری مرسوله پستی خود، می توانید تمامی مراحل انجام شده از زمان ارسال یک مرسوله پستی تا زمانی که آن را رهگیری مشاهده کنید. تمامی این رویدادها با جزئیات کامل و با ساعت دقیق در سایت ذکر می شود.

جمع بندی :

در این مقاله از دادواره سعی کردیم به طور کامل درمورد علل نرسیدن مرسوله پستی صحبت کنیم ، در این زمینه اگر سوالی دارید میتوانید از طریق مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین که خدمات دادواره هست ، با کارشناسان دادواره در ارتباط باشید و سوالات خود را از ایشان بپرسید.

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)