راهنمای ورود و استفاده از سایت راهور ۱۲۰

راهنمای ورود و استفاده از سایت راهور ۱۲۰

راهنمای ورود و استفاده از سایت راهور ۱۲۰

پسندیدم 0
۰

سایت پلیس راهور ۱۲۰ www.rahvar120.ir یکی از سایت های پرکاربرد است که بسیاری از امکانات مربوط به پلیس راهنمایی و رانندگی را به صورت غیر حضوری به افراد ارائه می دهد. تمامی امکانات مختلفی که در سامانه راهور ۱۲۰ ارائه می شود، به صورت کاملا برخط و رایگان قابل انجام است.

شهروندان می توانند از طریق مراجعه به این سایت، گواهی خلافی خودروی خود را بدون نیاز به مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ دریافت کرده و خلافی خودروی خود را پرداخت کنند.

در این مقاله از دادواره به بررسی نحوه ورود و استفاده از سایت راهور ۱۲۰ خواهیم پرداخت.

 

راهنمای ورود و استفاده از سایت راهور 120

ورود و استفاده از سایت راهور ۱۲۰ چگونه است؟

در سال های اخیر، تعداد بسیار زیادی از خدمات دولتی از شکل حضوری خارج شده و در قالب اینترنتی و غیر حضوری به شهروندان ارائه گردیده است. شیوع بیماری کرونا نیز روند اینترنتی شدن خدمات دولتی را سرعت بخشیده، به نحوی که می توان گفت امروز، انجام اکثریت قریب به اتفاق خدمات دولتی بدون خروج از منزل و با استفاده از سامانه ها و برنامه های اینترنتی برای افراد جامعه امکان پذیر می باشد.

سامانه اینترنتی راهور ۱۲۰ نیز جهت کاهش مراجعات مردم به مراکز پلیس فعال شده است تا شهروندان بتوانند بدون اتلاف وقت به بانک اطلاعاتی پلیس راهور دسترسی داشته باشند.

جهت کاهش رفت و آمد های درون شهری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، توصیه می شود پیش از مراجعه به واحد های پلیس راهنمایی و رانندگی و دفاتر پلیس ۱۰+ به سامانه مربوط به این خدمات مراجعه کرده و خدمات موردنظر خود را دریافت کنید.

سامانه اینترنتی راهور ۱۲۰ شرایطی را برای شهروندان فراهم کرده تا آن ها بتوانند مبلغ خلافی خودروی خود را به طور کامل یا به صورت قسطی به راحتی پرداخت کنند.

کلیه اطلاعات مربوط به پلیس راهنمایی و رانندگی و همچنین تمامی خدمات و سرویس های رانندگی در این سامانه وجود دارد.علاوه بر استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن در سایت راهور ۱۲۰ می توانید به اخبار و اطلاعات مربوط به جاده های کشور، رانندگی، عبور و مرور و دیگر اطلاعات در این حوزه دسترسی پیدا کنید. همچنین کلیه اطلاعاتی که در بانک اطلاعاتی پلیس راهور انتشار می یابد، به پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد.

برای استعلام خلافی خودروی خود در این سایت، باید وارد نشانی rahvar120.ir شده و پس از انتخاب استعلام تخلفات موتور سیکلت و خودرو، گزینه «خدمات» را انتخاب کنید. پس از آن باید بارکد پستی ۸ یا ۹ رقمی پشت کارت ماشین خود را وارد کنید.

 

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : همه چیز درباره سازمان ملل متحد و ارکان آن

 

به این نکته حتما توجه کنید که در صورت وارد کردن شماره بارکد اشتباه، هیچ نتیجه ای به شما نمایش داده نخواهد شد.

پس از انتخاب گزینه جستجو، اگر خودروی شما خلافی داشته باشد، ریز خلافی ها برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

بعد از مشاهده ریز خلافی ها می توانید هرکدام از جریمه های رانندگی را به صورت جدا یا چند تایی یا همه آن ها را به صورت یک جا پرداخت کنید.

راهنمای ورود و استفاده از سایت راهور 120

 

توجه داشته باشید که برای انجام مراحل ذکر شده و استفاده از خدمات سایت راهور ۱۲۰، باید فیلترشکن خود را خاموش کنید.

از دیگر امکانات سایت راهور ۱۲۰، نوبت دهی تعویض پلاک در سراسر کشور است. افرادی که قصد تعویض پلاک خودروهای خود را دارند، می بایست به بخش مربوط به نوبت دهی اینترنتی پلیس راهور وارد شوند و با ورود به سایت نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک، برای مراجعه به مراکز پلاک، نوبت اینترنتی دریافت کنند.

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

در حال حاضر، نوبت دهی تعویض پلاک در سراسر کشور از طریق این سامانه انجام می شود و افراد حتما باید قبل از مراجعه به مراکز تعویض پلاک، نوبت خود را برای انجام مراحل تعویض پلاک در مرکز تعویض پلاک نزدیک محل سکونتشان از طریق این سامانه دریافت کنند و سپس به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنند.

در نهایت بیان این نکته ضروری به نظر می رسد که امکانات این سامانه به صورت کاملا رایگان به افراد ارائه می شود و نیازی به پرداخت هزینه برای استفاده از امکانات این سامانه نیست. بنابراین، توصیه می شود که افراد برای کاهش مراجعات حضوری برای انجام اموری که به صورت غیر حضوری در سایت راهنمایی رانندگی ارائه می شود، تنها به سایت پلیس راهور ۱۲۰ www.rahvar120.ir مراجعه کنند و از مراجعه حضوری به ادارات پلیس راهنمایی رانندگی پرهیز نمایند.

 

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : عقد صلح چیست؟ ارکان اوصاف و انواع عقد صلح

جمع بندی :

در این مقاله از دادواره سعی کردیم نحوه استفاده از سایت پلیس راهور را آموزش دهیم ، در این زمینه اگر باز هم سوال و یا پرسشی دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در مشهد دادواره با ما در ارتباط باشید.

 

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)