تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق توافقی چقدر است؟

تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق توافقی چقدر است؟

تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق توافقی چقدر است؟

پسندیدم 0
۰

طلاق توافقی از نظر قانون

طلاق توافقی در متون قانونی تعریف نشده اما به طور کلی به طلاقی گفته می شود که زن و شوهر با موافقت یکدیگر تصمیم می گیرند که به زندگی مشترک خود پایان بدهند ، بر خلاف تصور عموم در این نوع طلاق لازم نیست که زن حتما مهریه ی خود را ببخشد و این توافق نوعی قرار داد است که می تواند به صورت خلع و مبارات یا طلاق به عوض و یا توافق بدون هیچ گونه عوض مالی باشد .

در واقع در این نوع از طلاق ، زوجین باید در مورد کلیه ی امور مالی و غیر مالی مرتبط با طلاق از جمله مهریه ، اجرت المثل ،حضانت فرزندان بعد از طلاق و زمان و مکان ملاقات با فرزندان به توافق برسند که این توافقات می تواند در حین جلسه ی رسیدگی یا قبل آن در دفاتر اسناد رسمی به موجب سند رسمی ثبت برسد .

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : نحوه تقسیط مهریه و حداقل پیش قسط آن

اما طبق قواعد مرتبط با طلاق، قبل از طلاق توافقی افراد باید با مراجعه به مراکز مشاوره جلسات مشاوره ای را بگذرانند که در صورت عدم حصول سازش، دادگاه گواهی عدم امکان سازش صادر می کند.

در این مقاله از دادواره قصد داریم به بررسی تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق توافقی بپردازیم.

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق توافقی از نظر قانون

طبق ماده ی ۲۵ قانون حمایت خانواده ، در صورتی که زوجین متقاضی طلاق توافقی باشند دادگاه باید موضوع را به مرکز مشاوره ی خانواده ارجاع دهد ، در این مورد طرفین می توانند خود ابتدا به مرکز مشاوره مراجعه کنند ، به این منظور باید در سامانه ی تصمیم طلاق ثبت نام کرده و سپس روز ، ساعت و مرکز مشاوره را انتخاب نمایند.

 

تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق توافقی

این مرکز طبق ماده ی ۱۹ قانون حمایت خانواده سعی در ایجاد سازش دارد و در صورت حصول سازش ، سازش نامه تنظیم و در غیر این صورت نظر کارشناسی خود را در مورد دلایل عدم سازش ، با مشخص کردن موارد توافق ، به صورت مکتوب به دادگاه اعلام می کند .

اما تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق توافقی به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای هر زوجی تعداد مشخصی ندارد، مثل شدت دعوا و اختلافات بین زوجین، شدت احساسات زن و شوهر و میزان متقاعد شدن و تغییرات زن و شوهر. اما به طور کلی تعداد جلسات مشاوره در طلاق توافقی ۴۵ روز کاری زمان خواهد برد که در این مدت حداقل ۳ جلسه باید برگزار شود ، تعداد این جلسات به طور معمول ۵ جلسه خواهد بود.

جمع بندی :

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل درمورد تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق توافقی صحبت کنیم ، در این مورد اگر صحبت و یا سوالی دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)