نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

پسندیدم 0
۰

سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به آدرس اینترنتی fish.medu.ir برای تسهیل دریافت فیش حقوقی به صورت غیر حضوری ارائه شده است. سازمان آموزش و پروش پیش از این فقط به صورت حضوری فیش حقوقی فرهنگیان را ارائه می داد. اما با راه اندازی این سایت دیگر نیازی به مراجعه حضوری در هیچکدام از ترتیبات دریافت این فیش نیست و تمام خدمات در بستر فضای اینترنت صورت می پذیرد.

تنها لازم از هر فرد فرهنگی با مراجعه به این سایت به صورت اینترنتی و درج اطلاعات موردنظر در بخش دریافت فیش حقوقی سایت نسبت به مشاهده و دریافت حقوق ماهیانه خود اقدامات لازم را در این سامانه طی کند. در این مقاله از دادواره قصد داریم به بررسی چگونگی نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بپردازیم.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : لیست پیش شماره تلفن کشورهای جهان به ترتیب حروف الفبا

نحوه دریافت فیش حقوق فرهنگیان:

پیش از این تنها راه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان تنها به صورت مراجعه حضوری به نزدیک ترین اداره آموزش و پروش منطقه محل خدمت فرهنگیان یا از طریق مراجعه به مدیر مدرسه انجام میگرفت. اما درحال حاضر این مراجعات حضوری به اداره آموزش و پرورش برای دریافت فیش حقوقی آن هم به صورت ماهیانه بسیار مشکل ساز و ناشدنی است.

فرهنگیان محترم با مراجعه به صورت اینترنتی به سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان که متعلق به سازمان آموزش و پرورش کشور است، می توانند به صورت غیر حضوری نسبت به دریافت آن اقدامات لازم را طی مراحل زیر انجام دهند. معلمان با همراه داشتن کد ملی و شماره پرسنلی به راحتی از طریق مراجعه به سامانه fish.medu.ir اقدامات زیر را برای مشاهده و دریافت فیش حقوقی خود انجام دهند.

  1. ابتدا سایت fish.medu.ir را در مرورگر خود جستجو کنید.
  2. برای ورود به پرتال کد ملی و شماره پرسنلی خود را وارد کنید.
  3. در این قسمت باید کد امنیتی صفحه و گذرواژه همگام را در کادرهای مربوطه درج کنید.
  4. حال برای نمایش فیش حقوقی مدنظرتان باید ابتدا سال و ماه مربوط به فیش را وارد کرده و سپس روی نمایش کلیک کنید. همچنین برای تهیه نسخه چاپ شده فیش حقوقی باید روی گزینه پرینت فیش کلیک نمایید.

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

همانطور که مطلع هستید گذرواژه سامانه همگام همان گذرواژه سامانه فیش حقوقی است که این گذرواژه برای شما فعال نباشد پیامی به صورت “پنل شما درسامانه فعال نیست” دریافت می کنید. برای رفع آن شما نیاز به تعریف گذرواژه در سایت fish.medu.ir دارید. برا این کار مراحل زیر را طی کنید:

  1. ابتدا به سامانه همگام به آدرس اینترنتی hamgam.medu.ir و از قسمت منوی ورود وارد شوید.
  2. برای مراجعه به نمایه خود بر روی قسمت اسم خود کلیک کنید.
  3. برای تغییر گذرواژه یا تعیین آن قسمت تغییر گذرواژه را انتخاب کنید و سپس گذرواژه مدنظرتان را تعیین و تایید نمایید.

حال در حفظ و نگهداری گذرواژه ای که برای شما فعال می شود کوشا باشید و آن را یادداشت کرده چون برای هر دفعه که شما وارد سامانه دریافت فیش حقوقی شوید لازم است. اما اگر با تمام این اقدامات هنوزهم برای ورود مشکل دارید و اخطاری تحت عنوان “عدم ثبت اطلاعات” را دریافت می کنید، برای رفع این اخطار بهتر است که به کارشناس اداره فناوری اطلاعات محل خدمت خود مراجعه کرده و مشکل را عنوان کنید.

پس طی تمام این مراحل و پس از ورود به سامانه، خدمات مختلفی را مشاهده می کنید که در هر جدول موجود روی خود فیش به چشم می خورند. قسمت حقوق و مزایا، بخشی است که مقدار حقوق شما در ماه جاری را میتوانید مشاهده کنید. در قسمت دیگری تحت عنوان معوقه البته در صورت وجود مبلغ معوقه، آن را در این بخش مشاهده نمایید. اگر تا به حال وامی از آموزش و پرورش دریافت کرده اید میتوانید در قسمت وام ها آن را مشاهده کرده و درقسمت دیگری تحت عنوان کسری ها و بدهی ها، مبلغ کسری ماهیانه از بابت وام را مشاهده کنید.

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

از دیگر خدمات این بخش می توان کمک به کشت و صنعت، صندوق مسکن، صندوق ضروری، وام باز و … را در این فیش ببینید. به جز مواردی که گفتیم قسمتی با عنوان حق اولاد نیز وجود دارد که مختص فرهنگیان آقا می باشد که جزئیات آن را می توانند در فیش حقوقی فرهنگیان به طور کامل مشاهده نمایند.

 

جمع بندی :

در این مقاله از دادواره سعی کردیم به طور کامل درمورد نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان صحبت کردیم در این زمینه اگر سوال و یا موردی دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)