روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

پسندیدم 0
۰

بیمه تامین اجتماعی به تنهایی مهم ترین سازمان در صنعت بیمه کشور محسوب می شود. همه اشخاص در هر صنفی میتوانند با انتخاب نوع بیمه و پرداخت حق بیمه خود، تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گیرند. سازمان تامین اجتماعی حقوق بیمه گذاران را تضمین می کند و با توجه به نوع و حق بیمه پرداختی، با ارائه خدمات درمانی و مستمری از بیمه گذاران حمایت میکند.

این بیمه به بیمه خویش فرما، اجباری و سایر بیمه های خاص تقسیم می شود. هر کدام از این بیمه ها حق بیمه مخصوص به خود را داشته و میزان آن  با یک دیگر متفاوت است. بیمه تامین اجتماعی از نوع خویش فرما خود به دو زیر دسته بیمه اختیاری و بیمه صاحبان حرف تقسیم بندی می شود. نوع بیمه اختیاری شامل افرادی است که تحت پوشش هیچگونه بیمه خاصی نیستند. متقاضیان برای دریافت این نوع بیمه می بایستی به شعب سازمان تامیین اجتماعی مراجعه کرده و درخواستی برای قرارداد بیمه اختیاری می دهد.

پرداخت این نوع بیمه برعهده خود فرد و در زمان تعیین شده در قرارداد است. تنها تفاوت این بیمه با سایر انواع بیمه ها این است که، پرداخت حق بیمه فقط با خود شخص و یا برعهده دولت است. حال سوال مطرح شده این است که روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی به چه صورت است؟ در این مقاله از دادواره قصد پاسخ به این سوال را داریم  و با معرفی روش های پرداخت به صورت کامل شما را از سردرگمی بیرون می آوریم.

 

روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

روش های پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

شاید شما هم جز آن دسته از افراد باشید که سال هاست به صورت کاملا سنتی و با مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی حق بیمه خود را به این سازمان پرداخت می کنید. اما باید بدانید که بیمه شدگان تامین اجتماعی دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای ارائه حق بیمه خود ندارند. این سازمان با ارائه سامانه ای برای پرداخت الکترونیک کار بیمه شدگان خود را آسان کرده است. تنها کافی است حق بیمه خود را به صورت آنلاین از درگاه های مدظر خود در زمان تعیین شده پرداخت کنید

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

  • پرداخت حق بیمه از طریق عابر بانک:

اگر با سامانه های الکترونیک آشنایی نداشته و قصد پرداخت بیمه خود را از طریق دستگاه عابر بانک دارید، میتوانید طبق دستورالعمل زیر مراحل را طی کنید:

۱-ابتدا لازم است یک شناسه برگه پرداخت در اختیار داشته و میزان حق بیمه را تعیین کنید. برای دسترسی به این شناسه و مبلغ مورد نظر، میتوانید از قسمت پنل کاربری خود در سامانه https://samt.tamin.ir به برگه پرداخت مراجعه و شناسه و مبلغ حق بیمه خود را مشاهده و یادداشت کنید.

۲-پس از داشتن شناسه و مبلغ مدنظر باید به دستگاه عابر بانک نزدیک به منزل خود مراجعه کرده و گزینه حق بیمه را از روی مانیتور انتخاب کنید، سپس شناسه و مبلغ را وارد کرده تا پرداخت کامل شود. همچنین میتوانید برای اطمینان رسید نیز دریافت کنید

 

روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

 

  • پرداخت حق بیمه از طریق سامانه تامین اجتماعی:

متقاضیان باید در ابتدا برای پرداخت حق بیمه خود به یکی از شعبه های این سازمان مراجعه کرده و توافقنامه ای را تنظیم کنند. پس از تکمیل توافقنامه، نام کاربری و رمز عبور مختص به خود را دریافت میکنند که با استفاده از آن دیگر میتوانند به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه https://samt.tamin.ir فیش حق بیمه خود را واریز کنند.

  • پرداخت حق بیمه از طریق تلفن بانک:

اگر روش اول نیز برای شما مشکل است می توانید بدون مراجعه حضوری به عابربانک ها و تنها از طریق تلفن بانک، حق بیمه خود را پرداخت کنید. برای استفاده از این خط تلفن به رمز پویا احتیاج دارید. این اپراتورها همه راهنمایی های لازم را به صورت صوتی به شما می دهد و با مسیری که طی میکنید فرآیند پرداخت فیش حق بیمه شما انجام می شود. لطفا پس از پرداخت، شماره پیگیری را نزد خود نگه دارید.

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

  • پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه:

تمامی بیمه گذاران نظیر کارفرمایان و بیمه شدگان اجباری ، پیمانکاران، حرف و مشاغل آزاد، کارگران ساختمانی، اختیاری ها و … برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خود از طریق تلفن همراه اقدام کنند. برای اینکار لازم است طبق توضیحات زیر عمل کنید:

ابتدا کد ۷۱۳*۷۲۴*  را بر روی تلفن همراه خود شماره گیری کرده و وارد قسمت پرداخت قبض سازمان تامین اجتماعی شده سپس با ثبت هر کدام از اطلاعات مدنظر نظیر شناسه قبض، شماره کارت، مبلغ قبض، رمز دوم کارت میتوانید فیش حق بیمه خود را از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت کنید. کارت بانکی شما متعلق به هر بانکی که باشد هم شما می توانید حق بیمه خود را از طریق این کد به راحتی پرداخت کنید.

  • پرداخت حق بیمه از طریق اپلیکیشن سازمان تامین اجتماعی:

آسان ترین روش پرداخت حق بیمه استفاده از اپلیکیشن مختص به تامین اجتماعی است. در این برنامه میتوانید سابقه بیمه، فیش حقوقی مستمری و همچنین حق بیمه خود را مشاهده و از طریق درگاه مشخص شده پرداخت کنید

  • پرداخت حق بیمه از طریق سایت بانک­ها:

راه آخری که میتوانید از طریق آن بیمه تامین اجتماعی خود را پرداخت کنید، مراجعه به سایت بانکی است که در آن حساب فعال دارید. با جستجو سایت بانک موردنظر و طی مراحل مشخص شده، فیش بیمه خود را پرداخت کرده و رسید آن را دریافت می کنید. همچنین اگر جز افرادی است که هنوز رمز پویا فعالی ندارید و یا مایل به پرداخت فیش خود به صورت سنتی هستید، با مراجعه به یکی از بانک های ملی، رفاه، ملت، سپه، صادرات و تجارت در نزدیکی محل سکونت خود، می توانید به صورت حضوری حق بیمه خود را پرداخت کنید.

 

روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

 

 

جمع بندی :

در این مقاله از دادواره سعی کردیم به طور کامل درمورد روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی صحبت کنیم ، در این مورد اگر سوال و یا مسئله ای دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در مشهد با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)