نحوه اعتراض به جریمه کرونا

 نحوه اعتراض به جریمه کرونا

 نحوه اعتراض به جریمه کرونا

پسندیدم 0
۰

راه و روش های مختلفی برای اعتراض به جریمه کرونا در نظر گرفته شده است که می توانید براساس شرایط خودتان یکی از آن ها را انتخاب کنید. فرد به سه طریق می توانند نسبت به حذف جریمه کرونا اقدام کند، اعتراض به جریمه کرونا از طریق مراجعه به پلیس ۱۰+، اعتراض از طریق مراجعه به مرکز اجرائیات پلیس راهور و در آخر مراجعه به هیات‌های رسیدگی ماده ۵ می باشد. در ادامه هر کدام از این روش ها به صورت کامل تر بررسی کرده ایم.

نحوه اطلاع از جریمه کرونا

در زمان شیوع کرونا، صدور جریمه اشتباه خودرو به اوج خود رسیده است. نحوه اطلاع از جریمه کرونا ÷

د ش
این روزها اعتراض به جریمه رانندگی و پیگیری جریمه اشتباهی خودرو از طریق کرونا به اوج خود رسیده هستند. اگر شما نیز پیامکی را دریافت کرده‌اید که نسبت به آن اعتراض دارید، باید تا ۱۰ روز منتظر بمانید تا به ثبت نهایی خود برسد. تا ۱۰ روز نیازی نیست که به پلیس مثبت ۱۰ مراجعه داشته باشید. چرا که این احتمال وجود دارد که خود سیستم راهنمایی و رانندگی به اشتباه خود پی برده باشد و جریمه شما را ثبت نهایی نکند.
بعد از اینکه ده روز گذشت می‌توانید از دو روش مختلف متوجه شوید که آیا برای شما جریمه‌ای در نظر گرفته شده است یا خیر. اولین راه رفتن به مراجع مختلفی است که در این زمینه در حال فعالیت هستند و گزینه دوم مراجعه به سایت rahvar120.ir بوده که همین روش نیز به شما پیشنهاد می‌شود. چرا که سریع‌تر می‌توانید به نتیجه دلخواه خودتان دست پیدا کنید. اگر جریمه شما ثبت شده باشد می‌توانید به پلیس به علاوه ۱۰ مراجعه کنید و اعتراض خود را به ثبت برسانید.

چه کسانی مشمول حذف جریمه کرونا می‌شوند؟

 • ممکن است افرادی احکامی را از فرمانداری‌ها گرفته باشند، اما این احکام از سوی استانداری یا فرمانداری به ما ابلاغ نشده باشد.
 • در مواردی پرستاران و کادر درمان، افرادی دارای احکام قضایی، خبرنگاران، بیماران و افراد دارای وقت عمل جراحی، افرادی که محل کار و ماموریتشان در طرح باشد و … می‌توانند مشمول حذف این جرائم شوند.

 

اعتراض از طریق مراجعه به مرکز اجرائیات پلیس راهور

انتخاب هر کدام از دو راه موجود بستگی به این دارد که نوع جریمه شما چیست. در صورتی که جریمه شما از نوع تسلیمی باشد، می‌توانید به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه کنید. سپس نسبت به ثبت شکایت و اعتراض خود اقدام کنید. نکته مهمی که در رابطه با این روش باید بدانید این بوده که مدارک لازم را برای ثبت اعتراض خود تهیه کنید و آن‌ها را ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای اعتراض به جریمه کرونا شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 •  کارت شناسایی معتبر فرد
 •  کارت وسیله نقلیه
 •  اصل سند مالکیت وسیله نقلیه
 •  فرم تکمیل‌شده
 • با تحویل مدارک ذکر شده و همچنین ثبت اعتراض خود، روند رسیدگی به شکایت شما آغاز خواهد شد.

 

نکته: لازم است این افراد مدارک و مستندات خود را نیز همراه داشته و در آنجا ارائه کنند تا پس از انجام بررسی‌های لازم نسبت به حذف جرائم کرونا اقدام شود.

حذف جریمه کرونا با مراجعه به مراکز راهنمایی و رانندگی

 • اگر جز آندسته از افرادی هستید که در ایام محدودیت کرونا دارای مجوز رفت آمد از سوی فرمانداری ها یا تاکسی های اینترنتی بوده اید و اکنون جریمه شده اید باید طبق اعلام فرمانده نیروی انتظامی بدانید که معیار پلیس لیستی است که از سوی فرمانداری و مراکز ذی صلاح اعلام می‌شود، بنابراین اگر خودرویی جریمه شده و پس از آن، مجوز تردد را دریافت کرده باشد می تواند پس از دریافت مجوز فرمانداری به دفاتر ده گانه رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کرده و درخواست پاک شدن جریمه خود را ثبت کند و در آنجا پس از بررسی مجوز ارائه شده و درخواست‌ها تصمیم گیری می شود. در شهر تهران ۷ مرکز برای رسیدگی به این اعتراضات درنظر گرفته شده تا اعتراضات رانندگان تهرانی به جریمه‌های ثبت شده را بررسی کنند

اعتراض از طریق مراجعه به مرکز پلیس +۱۰

ین مرکز اعتراض شما را به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال می‌کند؛ این کار از طریق سیستم انجام خواهد شد. اگر پاسخ به اعتراض شما کاملا قانع‌کننده بود، می‌توانید با کمک روش‌هایی که در پیش‌روی شما وجود دارند، قبض جریمه خودتان را پرداخت کنید. ولی اگر به نتیجه دوباره اعتراض داشتید و برایتان قابل قبول نبود، این بار می‌توانید به پلیس راهور مراجعه کنید و دوباره اعتراض را از سر بگیرید تا شاید تاثیری در نتیجه نهایی آن داشته باشد.
هر رای و نتیجه‌ای که در این مرحله به دست بیاورید، قطعی خواهد بود و نمی‌توانید به هیچ عنوان آن را تغییر دهید. اگر در مرحله دوم از اعتراض به جریمه رانندگی هستید، باید مدارکی را برای ارائه آماده کنید که شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 •  فرم تکمیل‌شده
 •  اصل کارت شناسایی
 •  سند مالکیت خودرو

نکته پایانی

به طورکلی بیشتر مستمری بگیران در رابطه با اینکه چند درصد از حقوق پدر به دختر مطلقه تعلق میگیرد، اطلاعی ندارند. این دسته از افراد می توانند برای دریافت مشاوره رایگان در رابطه با قوانین سازمان تامین اجتماعی، به شعب و سامانه های اینترنتی دادگاه خانواده مراجعه کنند.

همچنین برای مشاوره با وکلای دادواره میتوانید از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین استفاده کنید .

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)