نحوه دریافت کد پستی ( از طریق پیامک و قبض )

نحوه دریافت کد پستی ( از طریق پیامک و قبض )

نحوه دریافت کد پستی ( از طریق پیامک و قبض )

پسندیدم 0
۰

احتمالا بارها برای شما هم پیش آمده است که برای انجام فعالیت های مختلف از قبیل ثبت نام در آزمون، تکمیل فرم ها، خرید آنلاین و… نیاز به ارائه ی کد پستی محل کار یا منزل خود داشته باشید و هنوز شماره دقیق کد پستی خود را نداشته باشید. نکته قابل توجه این است که کد پستی ملک، همانند کد ملی افراد می باشد و همیشه ثابت می‌ماند. در واقع این کد ۱۰رقمی باعث می‌شود پلاکی که شما در آن ساکن یا مشغول به‌کار می باشید منحصر به خود شما باشد. به همین جهت ما تصمیم گرفتیم در این مقاله از داواره به روش های دریافت کد پستی و معرفی سامانه استعلام کد پستی بپردازیم.

 

 

 

 

نحوه دریافت کد پستی

 

 

نحوه دریافت کد پستی

معمولا کد پستی هر ساختمان زیر پلاک آن که در کنار درب ورودی هر ساختمان نصب میشود؛ درج شده است. در صورت نبود این کد پستی در پلاک خانه، به منظور دریافت کد پستی خود میتوانید از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر، مرورگر خود را باز نمایید و به سایت اداره پست به نشانی www.post.ir مراجعه کنید و سپس مراحل لازم جهت دریافت کد پستی را به عمل برسانید.

 

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

 

با کلیک کردن بر روی گواهی پستی وارد صفحه ای میشوید که در این صفحه باید روی گزینه دریافت گواهی کد پستی کلیک کنید تا وارد صفحه جدیدی بشوید.

پس از آن وارد سایتی می شوید که در آن با کلیک کردن در گزینه کدیاب وارد صفحه جدیدی می شوید.

در صفحه جدید باید اطلاعات خود نظیر نام، نام خانوادگی، شماره ملی، کد شهرستان،‌ شماره ثابت، شماره تلفن همراه، کد پستی قدیمی و ایمیل خود را وارد نمایید. (در صورتی که از قبل در سایت ثبت نام نموده اید می توانید از طریق کد رهگیری ۱۰ رقمی که به شما داده شده است کد پستی خود را دریافت نمایید.)

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

 

در ادامه مشخصات خانه ای که قصد دریافت کد پستی آن را دارید را باید وارد نمایید که شامل استان، شهرستان، دهستان، بخش، خیابان و آدرس کامل می باشد.

سپس بعد از وارد کردن اطلاعات درخواستی سه گزینه برای شما فعال می‌شود و شما میتوانید از طریق سه روش کد پستی خود را دریافت نمایید.

برای دریافت کد پستی با استفاده از آدرس باید در کادر مشخص شده نام شهر یا روستای خود را وارد نمایید و بعد از آن پلاک و نام آخرین کوچه یا خیابانی که منزل یا محل کار شما در آن قرار دارد را وارد کنید.

 

پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن ادامه مطلب مطالعه کنید : چگونگی ثبت اختراع در ایران

 

برای جستجوی کد پستی از روی نقشه که به تازگی به سامانه اضافه شده است کافی است به طریق ذیل عمل کنید

  • در مرحله ی اول
  • باید با کلیک بر روی نقشه شهری که در آن اقامت دارید را مشخص نمایید.
  • سپس نام محله و پلاک ساختمان خود را از روی نقشه پیدا کرده یا در کادر جست و جو آن را وارد کنید.
  • در آخر می توانید بر روی گزینه ی “اطلاعات واحدها” کلیک کرده و با وارد کردن کد امنیتی، کد پستی خود را مشاهده نمایید
  • با کلیک بر روی گزینه ی “کپی کدپستی” می توانید کد مورد نظر را کپی و در محل دلخواه پیست نمایید.

 

در صورت اسم داشتن ساختمان مورد نظر میتوانید از طریق گزینه دریافت کد پستی با نام ساختمان به کد پستی دسترسی پیدا نمایید. همچنین امکان دریافت کد پستی با استفاده از نشانی خانه نیز وجود دارد. بدین منظور می بایست نام خیابان ها و معابر و ساختمان مورد نظر را بدانید تا به نتیجه درست دسترسی نمایید.

علاوه بر این امکان دریافت کد پستی ملک از طریق تلفن منزل هم برای شما وجود دارد. در این روش می توانید وارد سایت ذکر شده شوید و شماره تلفن خودتان را وارد نمایید. پس از ثبت کد امنیتی جستجو را کلیک کرده و کد پستی خودتان را دریافت نمایید.

همچنین برای پیدا کردن کد پستی ادارات و مراکز آموزشی می توانید با وارد کردن نام اداره، سازمان یا مرکز مورد نظر خود برای دریافت کد پستی محل اقدام نمایید. بعد از وارد کردن نام اداره یا سازمان، باید در میان نتایج جست و جو، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و وارد مرحله بعدی شوید تا کد پستی به شما نشان داده شود.

سپس با پرداخت مبلغی به صورت آنلاین کد پستی خود را دریافت میکنید.

 

نحوه دریافت کد پستی

 

دریافت کد پستی از طریق پیامک

از دیگر روش هایی که می توان به کمک آن کدپستی را پیدا کرد، استعلام از طریق پیامک می باشد برای این کار کافی است شماره ثابت ملک را به شماره ی ۷۰۸۷  ارسال نمایید، البته این روش رایگان نبوده و هزینه ی اندکی برای شما خواهد داشت.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : مناقصه چیست؟ انواع و اصطلاحات مناقصه

دریافت کدپستی از طریق قبض

اگر بخواهید از دیگر راه های برای پیدا کردن کد پستی اقدام کنید می توانید از ساده ترین و قدیمی ترین روش استفاده نمایید، بر روی قبض های گاز، برق و آب در بخش نشانی، کد پستی درج شده است و شما می توانید به راحتی از روی یکی از قبوض، کد پستی ملک خود را پیدا کنید.

 

جمع بندی :

در این مقاله از دادواره سعی کردیم به طور کامل درمورد نحوه دریافت کد پستی صحبت کنیم ، و نحوه دریافت کد پستی از طریق پیامک و از طریق قبض را بررسی کردیم ، در این زمینه اگر سوال و یا موردی دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی در مشهد ، با کارشناسان دادواره در ارتباط باشید .

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)