ضمانت اجرای عدم ثبت چک در سامانه صیاد

ضمانت اجرای عدم ثبت چک در سامانه صیاد

ضمانت اجرای عدم ثبت چک در سامانه صیاد

پسندیدم 0
۰

طبق قانون جدید چک، استفاده از آن تنها منوط به ثبت، دریافت و انتقال آن در بستر سامانه صیاد است. چک های جدید با شیوه ای متفاوت از چک های قبلی تبادل می شوند، به این صورت که صادر کننده چک ابتدا باید تمامی مشخصات چک را همانند مبلغ، تاریخ و هویت شخص دریافت کننده و خود را در این سامانه بدون خطا ثبت کند. دریافت کننده چک با توجه به قانون جدید هرگز نباید چک ثبت نشده در سامانه صیاد را قبول کند، به این دلیل که دیگر قابلیت نقد شدن ندارد.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : مجازات عدم ثبت چک در سامانه صیاد

علاوه بر صادر کننده، گیرنده نیز باید به سامانه صیاد مراجعه کرده و از اطلاعات درج شده روی چک و همچنین مشخصات آن استعلام بگیرد، سپس آن را تایید کند. این امر سبب جلوگیری از جعل چک و همچنین پولشویی می شود. در صورتی که چک های صیادی با طرح جدید در این سامانه ثبت و تبادل نشوند، الزامات و مقررات قانونی صدور چک شامل آن ها نمی شود و فقط به اندازه یک سند مدنی ارزش و اعتبار دارد که نشان دهند طلب شما ازشخصی است.

همچنین بخوانید : نحوه انتقال چک از طریق سامانه ی صیاد

توجه داشته باشد که چک های سابق به روش های قبل نیز پردازش می شوند ولی چک های جدید پس از اجرایی شدن این طرح تنها از طریق سامانه صیاد ثبت و تبادل میشوند. در این مورد اگر سوال و یا مسئله ای دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در مشهد با کارشناسان دادواره در ارتباط باشید و سوالات خود را از آنها بپرسید.

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)