اخذ المثنی کارت ملی هوشمند . شرایط و مراحل

اخذ المثنی کارت ملی هوشمند . شرایط و مراحل

اخذ المثنی کارت ملی هوشمند . شرایط و مراحل

پسندیدم 0
۰

چنانچه کارت شناسایی ملی مفقود شده باشد می بایست با مراجعه به نزدیکترین اداره ثبت احوال و تکمیل نمونه اظهارنامه فقدان (فرم شماره ۱۰) اقدام و به همراه مدارک لازم جهت صدور کارت شناسایی ملی اقدام نمود.
اما شرایط و مدارک صدور کارت ملی المثنی به چه صورت خواهد بود؟ در این مقاله از دادواره به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.
پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن ادامه مطلب مطالعه کنید : نحوه استعلام ازدواج قبلی چگونه ممکن است؟

مفقودی کارت ملی هوشمند:

مدارک شناسایی مفقودی در سراسر کشور در صورت پیدا شدن به ادارۀ پُست فرستاده می‌شوند. بنابراین گام اول برای پیگیری کارت ملی گم شده مراجعه به سایت پُست‌یافته است. در این سایت با وارد کردن مشخصات خود می‌توانید از پیدا شدن کارت ملی هوشمند خود مطلع شوید.

 

سازمان ثبت احوال کشور نیز بخشی را در سایت رسمی خود به مدارک پیدا شده اختصاص داده است. در این سامانه می‌توان شناسنامه، کارت شناسایی ملی و کارت هوشمند ملی پیدا شده را جست‌وجو کرد.

این جست‌وجو در میان مدارکی انجام می‌گیرد که در اختیار آنها قرار داده شده است. اگر مدرک مفقود شده خود را در این سامانه‌ها پیدا نکردید، باید مراحل زیر را برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی طی کنید:

 

اخذ المثنی کارت ملی هوشمند

 

مراحل و مدارک مورد نیاز جهت گرفتن کارت ملی هوشمند المثنی

در این شرایط صاحب کارت اگر زیر ۱۸ سال باشد باید به همراه پدر، پدرجد و مادر با شناسنامه و کپی از آن با مراجعه به دفتر پیشخوان دولت، مراجعه نماید.

  1. اصل شناسنامه
  2. یک قطعه عکس ۳*۴ با زمینه سفید
  3. کد پستی ۱۰ رقمی محل سکونت
  4. تکمیل فرم درخواست کارت ملی
  5. تکمیل فرم گزارش مفقود شدن کارت شناسایی ملی و اعلام مفقودی کارت ملی هوشمند یا معمولی
  6. تکمیل پاکت پستی ویژه هویت ملی.

این مراحل حتما هزینه هایی نظیر: فیش های بانکی و مالیات بر ارزش افزوده و هزینه پست دارد و در مجموع برای کسانی که در نخستین بار اقدام می کنند ۳۱ هزارتومان و کسانی که برای بار دوم اقدام به این کار می کنند ۵۳ هزار تومان است. جدا از هزینه ها با توجه به زمانی که از در مراحل اداری از دست می دهید بهترین کار آن است که از کارت ملی هوشمند خود به شایستگی مراقبت کنید.

هم‌زمان با ثبت درخواست کارت ملی المثنی هوشمند، کارت ملی قدیمی باطل خواهد شد. توصیه می‌شود تمام مدارک مورد نیاز برای این کار را پیش از رفتن به دفاتر پیشخوان آماده کنید و آنها را با خود به همراه داشته باشید.

 

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : شرایط ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی چیست؟

 

زمان دریافت کارت ملی المثنی:

پس از تحویل مدارک و پرداخت هزینه‌ها، رسیدی به شما داده می‌شود که زمان صدور کارت ملی المثنی در آن مشخص شده است. دریافت دوباره کارت ملی هوشمند معمولاً حدود دو ماه طول می‌کشد.

شما یک بار برای اعلام مفقودی کارت ملی خود و یک بار هم برای دریافت کارت جدید به دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک مراجعه می‌کنید. در این فاصله، برای پیگیری کارت ملی المثنی یا کارت ملی گم شده خود می‌توانید به وب‌سایت سازمان ثبت احوال کشور رجوع نمایید.

دریافت‌کنندگان کارت جدید همچنین مکلف‌اند در صورت پیدا شدن کارت شناسایی ملی قبلی خود ظرف حداکثر دَه روز آن را به اداره ثبت احوال تحویل دهند.

 

اخذ المثنی کارت ملی هوشمند

 

جمع بندی :

در این مقاله از دادواره سعی کردیم به طور کامل درمورد مراحل و مدارک مورد نیاز جهت گرفتن کارت ملی هوشمند المثنی صحبت کنیم ، در این مورد اگر سوال و یا مشکلی دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی انلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)