طلاق گرفتن به دلیل عدم وجود رابطه زناشویی چگونه امکان پذیر است؟

طلاق گرفتن به دلیل عدم وجود رابطه زناشویی چگونه امکان پذیر است؟

طلاق گرفتن به دلیل عدم وجود رابطه زناشویی چگونه امکان پذیر است؟

پسندیدم 0
۰

طلاق و جدایی ، تصمیمی نیست که به طور ناگهانی گرفته شود ، بلکه وجود سلسله اتفاقات و اختلاف نظرات متعددی در زندگی مشترک موجب می شود که اشخاص به فکر جدایی بیفتند . امروزه یکی از رایج ترین علت اختلاف میان زوجین روابط زناشویی است که در بسیاری از موارد منجر به طلاق به دلیل نداشتن روابط زناشویی و جنسی و یا وجود روابط نامتعارف می شود .

متاسفانه در بسیاری از موارد با این موضوع مواجه می شویم که زوجین به دلایل مختلفی مثل شرم، حیا و غرور … در مورد روابط زناشویی خود صحبت نمی‌کنند و به دنبال حل مسائل، بررسی مشکلات و روابط جنسیشان نمی گردند. همین موضوع نیز باعث بوجود آمدن چالشی به نام طلاق به دلیل عدم رابطه زناشویی می شود. بیشتر روانشناسان و مشاوران خانواده توصیه می‌کنند که برای جلوگیری از طلاق به دلیل عدم رابطه زناشویی، بهتر است زن و شوهر بدون خجالت، مشکلات و مسائل روابطشان را با یکدیگر مطرح کنند و اگر احساس کردند که مشکل آنها جدی است با هدف بهتر شدن زندگی مشترکشان به یک مشاور متخصص در این زمینه مراجعه کنند .

در صورتی که مراجعه به کارشناس و متخصصان در این حوزه باعث حل مشکل زوجین نشود ، زوجین می توانند اقدام به طلاق به دلیل عدم رابطه زناشویی کنند . اما طلاق به این دلیل به چه نحوی است و آیا این دلیل می تواند موجب طلاق شود؟ در این مقاله از دادواره به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت .

قبل از خواندن ادامه مطلب پیشنهاد میکنیم مقاله تاثیر رابطه نامشروع در حق طلاق زن چگونه است؟ را مطالعه کنید.

طلاق به دلیل عدم وجود رابطه زناشویی

طلاق به دلیل عدم وجود رابطه زناشویی

طلاق به دلیل عدم وجود رابطه زناشویی :

به طور کلی اینکه مرد بخواهد با ذکر دلیل در دادگاه ثابت کند که طلاق به دلیل مشکلات زناشویی زوجین است یا اینکه اثبات نکند در اصل طلاق در دادگاه تفاوتی ندارد. در اسلام حق طلاق از حقوق مردان است در واقع دادخواست طلاق از طرف مرد دلیل موجه نیاز ندارد و مرد با پرداخت حقوق مالی زوجه می تواند، طلاق ازدادگاه خانواد تقاضا کند .

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : شرایط و مراحل طلاق توافقی در ایران 

اما از آن جایی که زن در حقوق ایران حق طلاق ندارد ، مگر در مواردی که مرد وکالت در طلاق به او اعطا کرده باشد ، برای درخواست طلاق نیاز به وجود ادله و دلایلی دارد که بتواند با آن ها عسر و حرج خود را اثبات کند . در طلاق به دلیل عدم روابط زناشویی این موارد عبارتند از :

۱) مرد دچار عنن باشد ، به این معنا که توانایی نعوظ نداشته باشد .

۲) مرد زود انزال باشد و اقدام به درمان نکند .

۳) مرد توانایی نعوظ داشته باشد اما سرد مزاج باشد .

۴) مرد عمدا اقدام به برقراری رابطه جنسی متعارف نمی کند .

۵) الزام و یا برقراری رابطه نامتعارف جنسی با زوجه .

۶) وجود رابطه جنسی نامتعارف مقعدی .

طلاق به دلیل عدم وجود رابطه زناشویی

طلاق به دلیل عدم وجود رابطه زناشویی

جمع بندی :

در این مقاله به بررسی مواردی که ممکن است منجر به طلاق به دلیل عدم وجود روابط زناشویی شود ، پرداختیم . و بحث طلاق به دلیل وجود نداشتن رابطه زناشویی را بررسی کردیم . تجربه ارزشمندی دارید؟ میتوانید در قسمت نظرات و زیر همین پست آن را با ما در میان بگذارید . احتیاج به خدمات مشاوره حقوقی انلاین دارید؟ میتوانید روی  خدمات دادواره حساب باز کنید

 

 

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)