همه چیز درباره تغییر حساب یارانه ، مراحل و مدارک مورد نیاز

همه چیز درباره تغییر حساب یارانه ، مراحل و مدارک مورد نیاز

همه چیز درباره تغییر حساب یارانه ، مراحل و مدارک مورد نیاز

پسندیدم 0
۰

موضوع تغییر حساب یارانه سرپرست خانوار و جدا کردن حساب یارانه بگیران پس از ازدواج، تولد، طلاق و فوت، به یکی از دغدغه های مهم افراد تبدیل شده است. برای تغییر حساب یارانه سرپرست خانوار باید از ۱۰ تا ۲۰ ماه اقدام کنید. همچنین برای اطلاع ازسوابق پرداخت یارانه و شرایط تغییر شماره حساب تا انتها این مقاله از دادواره با ما همراه باشد.

تغییر حساب یارانه بعد از ازدواج

افرادی که به تازگی عقد یا ازدواج کرده اند و تمایل دارند حساب یارانه خود را از خانواده جدا کنند، باید پس از عقد سرپرست خانوار یعنی همسر، با مدارکی ازجمله اصل کارت ملی، اصل شناسنامه، اصل و کپی عقدنامه، اصل شناسنامه و اصل کارت ملی والدین زوجه به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه و درخواستی مبنی بر جداشدن یارانه از سرپرستی پدر را ارائه کنند.

تغییر حساب یارانه بعد از طلاق

زوجینی که از یکدیگر جدا شده اند باید برای انتقال حساب یارانه خود به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند. مدارک لازم برای تقاضای سرپرستی جدید شامل اصل کارت ملی، اصل شناسنامه، سند طلاق و کپی تمامی مدارک است. فرد برای دریافت یارانه باید حسابی جدا برای خود در بانک مدنظرش ایجاد کند تا با عنوان حساب یارانه ای شناخته شود. در غیر این صورت یارانه به حساب قبلی واریز نخواهد شد.

درصورتی که طرفین پس از طلاق برای انتقال یارانه و تغییر حساب به تفاهم نرسند و یکی از طرفین همکاری نکند، باید برای رفع مشکل به فرمانداری شهر یا استان خود مراجعه کنند.

همه چیز درباره تغییر حساب یارانه ، مراحل و مدارک مورد نیاز

انتقال یارانه متوفی

یکی از معضلات یارانه بگیران فوت سرپرست خانوار است. معمولا پس از فوت پدر یارانه به حساب مادر خانواده واریز می شود.  در چنین حالتی پرداختی یارانه اعضای خانوار به صورت موقت قطع می شود. برای تغییر حساب یارانه متوفی باید مادر به همراه فرزندان با در دست داشتن اصل شناسنامه، اصل کارت ملی، کارت ملی سرپرست فوت شده، گواهی فوت و کپی مدارک شناسایی به دفاتر پلیس۱۰+ مراجعه کنند.

پس از ثبت درخواست در مراکز فوق، ممکن است برخی خانواده ها تمایل داشته باشند فرزند ارشد سرپرستی را برعهده بگیرد. در چنین شرایطی انتقال یارانه متوفی به روش بالا قابل انجام است.

در خوانواده های بد سرپرست نیز برای تغییر در کفالت، حضانت و … لازم است ابتدا در خواست خود را به مرکز فرمانداری استان مربوطه ارائه دهید و پس از تکمیل درخواست به همراه نامه رسمی مرکز فرماندهی به پلیس ۱۰+ مراجعه کنید.

تغییر شماره حساب یارانه

خوشبختانه برای تغییر حساب یارانه می توانید به سامانه هدفمندی یارانه ها مراجعه کنید و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد. از طریق این سایت می توانید علاوه بر تغییر حساب، پرداختی های ماهانه خود را به طور دقیق با تاریخ بررسی کنید، که آیا یارانه شما پرداخت شده یا خیر.

همچنین از قسمت خدمات این سامانه می توانید سایر شرایط تغییر یا انتقال حساب را مشاهده کنید. اگر هم پرسشی دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در مشهد با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از آنها بپرسید.

جمع بندی :

در این مقاله از دادواره سعی کردیم به طور کامل درمورد تغییر حساب یارانه صحبت کنیم ، در این زمینه اگر سوالی دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی در مشهد با مشاورین ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از آن ها به طور واضح بپرسید .

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)