بهترین روش استعلام خلافی خودرو

بهترین روش استعلام خلافی خودرو

بهترین روش استعلام خلافی خودرو

پسندیدم 0
۰

استعلام خلافی خودرو امری است که به دفعات رانندگان نیاز به دریافت آن دارند، به همین خاطراکثرا ترجیحشان بر این است که غیر حضوری استعلام بگیرند. اگر در این زمینه جستجوی ساده ای در اینترنت انجام دهید، متوجه چالش برانگیزی آن خواهید شد. در فضای اینترنت با اپلیکیشن ها و سایت های زیادی مواجه می شوید که بدون هیچ گونه کمکی در این رابطه، تنها می توانند وقت شما را تلف کنند. اکثرا نیز ممکن است برای دریافت استعلام خلافی خودرو، ابتدا از شما درخواست هزینه کنند.

اما باید بدانید که برای انجام این عملیات نیازی به هیچگونه هزینه کردن نخواهید داشت و کاملا رایگان است. همانطور که گفتیم روش های استعلام گیری بسیار متنوع است و هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری و اینترنتی امکان پذیر است. دراین مقاله از دادواره به معرفی هر یک از این روش ها می پردازیم.

 

 

پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن ادامه مطلب مطالعه کنید : نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

استعلام خلافی خودرو با پلاک از پرجستجوترین پرسش های کاربران برای دریافت استعلام خلافی خودرو است. برای این امرمالکین خودروها می توانید با استفاده از شماره ۸۸۲۸۸۸۸۸ برای تلفن های ثابت و از شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۸۸۸ برای تلفن همراه و شهرستانها که توسط پلیس راهور ناجا ارائه شده استفاده کنند و از اطلاعات جریمه خود مطلع شوند. این شماره تلفن به صورت گویا بوده و امکاناتی را که در زیر اشاره شده فراهم می کند. البته باید بدانید که با این شماره شما تنها قادر به مطلع شدن از جریمه خودرو خود هستید ولی نمیتوانید آن را پرداخت کنید. این خط بسیار شلوغ بوده پس باید برای استفاده از آن صبور باشید.

  • پس از تماس با شماره گیری عدد ۱ میتوانید استعلام تخلفات خودرو را دریافت کنید.
  • با شماره‌گیری عدد ۲  نیز میتوانید استعلام صدور کارت ماشین و استعلام صدور گواهینامه را دریافت کنید.

پس مراحل استعلام گیری خلافی خودرو با پلاک اینگونه است که پس شماره گیری، عدد ۱ را وارد کرده و منتظر اپراتور بمانید. پس از وصل شدن با دادن شماره پلاک خودرو، مبلغ خلافی خودرو توسط اپراتور به شما اعلام خواهید شد

 

  •  استعلام خلافی با تلفن

سامانه تلفن گویا به شماره ۸۸۲۸۸۸۸۸ برای تلفن های ثابت برای استعلام گیری به صورت تلفنی زیر نظر پلیس راهور ارائه شده است. پس از شماره گیری این خط اطلاعاتی به صورت گویا در اختیار شما قرار می گیرد که باید به صورت مرحله به مرحله به راهنمایی های اپراطور عمل کرده تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.

 

بهترین روش استعلام خلافی خودرو

 

  • استعلام خلافی خودرو از طریق سایت راهور

همچنین شما می توانید استعلام خلافی خودرو از طریق سایت پلیس راهور نیز دریافت کنید. از این طریق دیگر نمی توانید تنها از طریق پلاک خودرو اقدام کنید و باید برای سایت از بارکد پستی درج شده روی کارت خودرو استفاده کنید. این بارکد به صورت شش رقمی بوده و میتوانید آن را درست در پشت کارت خودرو مشاهده کنید. بارکد درست در قسمت خود علامت بارکد به صورت کدی ۶ رقمی درج شده است. با وارد کردن این کد ۶ رقمی در قسمت مورد نظر سایت میتوانید علاوه بر استعلام خلافی خودرو خود نسبت به پرداخت اینترنتی آن نیز اقدام کنید و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهید داشت.

 

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : چگونگی دریافت سابقه بیمه تامین اجتماعی با کدملی

  • استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق کد دستوری

استعلام خلافی خودرو با استفاده از کد دستوری برای آن دست افرادی که به اینترنت و گوشی موبایل هوشمند دسترسی ندارند پیش بینی شده است. با هر مدل گوشی همراه و بدون نیلز به متصل شدن به اینترنت تنها از طریق شماره گیری کد دستوری *۱۱۰# هم میتوانید خلافی خودرو خود را مشاهده و هم از این طریق پرداخت کنید.

پس از شماره گیری این کد دستوری چند گزینه در اختیار شما قرار می گیرد که برای استعلام گیری باید گزینه خدمات راهور که همان عدد ۲ هست را انتخاب نمایید. پس از وارد کردن عدد ۲ چندین گزینه دوباره به شما نمایش داده می شود که با انتخاب عدد ۱ به بخش استعلام خلافی خودرو وارد می شوید. برای اطلاع از میزان جریمه خودرو لازم است ابتدا کدی با عنوان VIN که کدی است ۱۷ رقمی درست در پشت کارت خودرو را وارد کرده و از جریمه خود مطلع شوید.

 

  • استعلام خلافی با مراجعه به پلیس ۱۰+

اگر پس از انجام مراحل قبل نیاز به مراجعه حضوری داشتید می توانید به مراجع پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و استعلام خلافی خودرو خود را دیافت کنید. تعرفه دریافت برگه خلافی خودرو ۶۵۰۰ تومان به اضافه ۳۳۰۰ تومان برای بررسی شکایت خلافی خودرو به صورت غیر حضوری است. مبلغ ۳۰۰ تومان نیز برای هر ردیف خلافی که قابل اعتراض باشد به صورت جداگانه دریافت می کنند. اگر پس از پرینت جریمه ها، مقدار آن بیشتر از ۳ برگه شد به ازای هر برگه اضافه تر باید ۱۵۰۰ تومان دیگر نیز پرداخت کنید.

اگر با استفاده از روش های غیرحضوری متوجه این شده اید که خلافی خودرو شما بیشتر از یک میلیون تومان است، دیگر نیازی به مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ نخواهید داشت. اینگونه افراد باید به مراجع پلیس راهنمایی و رانندگی رفته و خلافی خودرو خود را پرداخت و رفع نمایند.

 

به مشاوره حقوقی نیاز دارید؟

کارشناسان حقوقی دادواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

اینجا کلیک کنید!

 

 

 

جمع بندی :

در این مقاله از دادواره سعی کردیم به طور کامل درمورد بهترین روش استعلام خلافی خودرو صحبت کردیم ، در این زمینه اگر سوالی دارید میتوانید از کارشناسان دادواره کمک بگیرید ، فراموش نکنید که خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین دادواره در خدمت شماست.

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)