آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

پسندیدم 0
۰

اموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

امروز بنابر دلایل مختلف کشور ایران در معرض تحریم‌های گوناگون قرار گرفته است اما متاسفانه ارز های دیجیتال را نیز شامل می‌شود و برای کاربران ایرانی امکان خرید و فروش مستقیم وجود ندارد اما با این حال دو روش دیگر استفاده از ارزهای دیجیتال وجود دارد که افراد می‌توانند از این طریق معاملات مد نظر خودشان را انجام بدهد این دو روش عبارت است از: صرافی ها ، بازار فارکس در روش صرافی ها فرد ابتدا باید در یکی از صرافی ها ثبت نام کند تا از طریق آن بتواند فعالیت خود را شروع کند و همچنین روش بازار فارکس به این ترتیب است که افراد با ایجاد حساب کاربری در بازار شروع به فعالیت می کند.

 

خرید و فروش ارز دیجیتال از طریق صرافی ها

استفاده از این روش در مقایسه با سایر روش ها راحت تر و از امنیت بالاتری برخوردار است همانطور که گفته شد در این روش افراد برای انجام معامله با ارز دیجیتال باید ابتدا در یک صرافی ایرانی یا خارجی ثبت نام کنند که برای این کار باید مراحل زیر را طی نمایند:

  • انتخاب کیف پول مناسب

برای اینکه بخواهیم از ارز دیجیتال نگهداری کنیم نیازمند کیف پول ارز دیجیتال هستیم زیرا ارزهای دیجیتال وجود فیزیکی ندارند و صرفاً چندین کد پیچیده هستند که برای نگهداری آنان باید ابتدا کیف پول مناسبی انتخاب کنیم.

والت های دیجیتالی یا به عبارت دیگر کیف پول ارز دیجیتال به دو دسته تقسیم می شود کیف پول های گرم مثل تحت وب و موبایلی و کیف پول های سرد مثل پول های کاغذی یا سخت افزار ها که افراد با توجه به نوع ارز دیجیتالی که در معامله استفاده می‌کنند یکی از این دو کیف پول را انتخاب می نمایند

  • انتخاب صرافی

از آنجایی که امنیت ارز دیجیتال با انتخاب صرافی به نوعی تامین می شود انتخاب صرافی اهمیت بسیاری دارد برای انتخاب صرافی مناسب میتوانید یک سری ویژگی های صرافی ها را با هم مقایسه کنید مانند میزان اعتبار تنوع و تعداد ارزهای معامله شده نرخ کارمزد و…

 

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : ایا میتوان ارز دیجیتال را رایگان خریداری کرد ؟

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که به دلیل تحریم‌ها ممکن است برخی صرافی های خارجی به ایرانیان خدمات ارائه ندهند و همین دلیل حتما قبل از انتخاب صرافی شرایط آن را نسبت به کاربران ایرانی مطالعه کنید.

در صورتی که صرافی ایرانی را انتخاب کردید برای ثبت نام باید احراز هویت انجام بدهید.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

مدارک مورد نیاز برای احراز هویت :

کارت ملی ، یک قطعه عکس و کارتی که برای انجام معامله ارزهای دیجیتال از آن استفاده می کنید

 

  • خرید و فروش ارز دیجیتال

پس از اینکه مراحل بیان شده را انجام دادید شما می توانید اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال نمایید از آنجایی که بازار ارز دیجیتال یک بازار جدید و نوظهور ای است در صورت سرمایه گذاری در این بازار حتماً اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را مطالعه کنید.

 

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق بازار فارکس

 

هدف از ایجاد این بازار این بوده است تا تمامی بازارهای ارز جهانی را به یکدیگر متصل کند البته باید توجه داشت که معامله در این روش به صورت جفت ارز صورت می گیرد برای انجام معاملات در این بازار ابتدا باید در یک کارگزاری حساب کاربری ایجاد کنید تا بتوانید در بازار فعالیت کنید اما باید به این نکته توجه کرد که انجام معاملات در این بازار در ایران غیرقانونی است و سرمایه‌گذاری در آن ریسک بالایی دارد.

 

سوالات متداول

  • نحوه خرید و فروش اسب به چه صورت است؟ از طریق دو روش انجام می شود صرافی بازار فارکس
  • خرید و فروش ارز دیجیتال از طریق صرافی ها به چه صورت است؟ باید ابتدا یک صرافی را انتخاب کنید و پس از ثبت‌نام در آن می‌توانید اقدام به انجام معاملات نمایید.
  • خرید و فروش ارز دیجیتال از طریق فارکس به چه صورت است؟ برای انجام معاملات در این بازار باید حساب کاربری داشته باشید.

 

جمع بندی :‌

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل درمورد خرید و فروش ارز های دیجیتال صحبت کنیم ، در این زمینه اگر سوال و یا پرسشی دارید میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در مشهد با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را به طور واضح از آن ها بپرسید.

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)