نحوه دانلود برنامه های مشاهده ابلاغیه با موبایل

نحوه دانلود برنامه های مشاهده ابلاغیه با موبایل

نحوه دانلود برنامه های مشاهده ابلاغیه با موبایل

پسندیدم 0
۰

جوامع بشری همراه با پیشرفت علم و فناوری جهت تسهیل در امور و سرعت بخشیدن به آن پیش به سوی الکترونیکی شدن گام برداشته اند   . قوه قضاییه نیز از این امر مستثنی نیست و به جهت تسریع و تسهیل در رسیدگی  و دسترسی راحت تر مراجعین بدون نیاز به مراجعه حضوری اقدام به الکترونیکی کردن برخی از امور مرتبط با قوه قضائیه کرده است که این امور الکترونیکی از سال ۱۳۹۵ و از طریق سامانه ثنا انجام میشود.

همچنین بخوانید : سامانه عدل ایران چیست؟

دانلود برنامه های مشاهده ابلاغیه با موبایل

سامانه ثنا بعد از راه اندازی با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شد اما از آنجایی که برخی افراد به دلایل مختلف امکان دسترسی به کامپیوتر و یا لپ تاپ را نداشتند قوه قضاییه جهت دسترسی راحت تر افراد به سامانه ثنا، در آذر سال ۱۳۹۹سامانه ایی تحت عنوان عدالت همراه راه اندازی کرد  تا افراد بدون نیاز به کامپیوتر یا لپ تاپ ابلاغیه های خود را در این سامانه مشاهده نمایند. البته کاربرد برنامه عدالت همراه تنها منحصر به مشاهده ابلاغیه نیست بلکه کاربرد حقوقی های فروانی دارد از جمله اینکه افراد میتوانند بدون نیاز به مراجعه حضوری ابلاغیه ها و اطلاعیه های فضایی را مشاهده کنند یا انجام نوبت دهی به افراد برای مراجعه حضوری یا به دفاتر قضایی و همچنین افراد میتوانند از طریق سامانه عدالت همراه از روند رسیدگی به پرونده مطلع شوند.

برای دانلود برنامه های مشاهده ابلاغیه با موبایل که برنامه عدالت همراه نامیده میشود، ابتدا باید به سایت

درگاه ملی قوه قضایی وارد شوید و سپس در قسمت خدمات الکترونیک قضایی و گزینه عدالت همراه را انتخاب کنید و برنامه متناسب با سیستم عامل موبایل خود برنامه را دانلود کنید.

نحوه دانلود برنامه های مشاهده ابلاغیه با موبایل

راهنمای نصب برنامه مشاهده ابلاغیه با گوشی

حال که با سامانه عدالت همراه آشنا شدید میخواهیم مراحل نصب برنامه عدالت همراه را توضیح دهیم :

 

_ پس از اینکه برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل یا به عبارتی همان عدالت همراه  را در موبایل خود نصب کردید سپس بر روی برنامه کلیک کنید تا برنامه باز شود

_ پس از اینکه بر رو برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل کلیک کردید صفحه ای برای شما باز میشود که در ان باید کد ملی و رمز شخصی یا همان کد سامانه ثنا را وارد کنید و مرحله بعد را بزنید.

_ سپس یک کد موقت برای گوشی شما ارسال خواهد شد و رمز موقت را در کادر مربوطه وارد کنید و ورود را انتخاب کنید و وارد برنامه شوید.

 

مشاهده ابلاغیه با موبایل اندروید

پس از اینکه برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل را دانلود و نصب کردیم بر اینکه بخواهیم ابلاغیه را با گوشی عامل سیستم اندروید را مشاهده کنیم باید یکسری مراحل را طی کنیم که این مراحل عبارت است از:

_ ابتدا باید برنامه مشاهد ابلاغیه با موبایل را باز کنید همانطور که در قسمت قبل گفته شد  پس از وارد کردن کد ملی و رمز شخصی سامانه یک رمز موقت برای شما ارسال خواهد کرد پس از وارد کردن کد موقت وارد سامانه خواهید شد.

_ در صفحه اصلی برنامه ۵ ایکون وجود دارد ، برای اینکه بخواهیم ابلاغیه ها را مشاهد کنیم باید بر روی ایکون ابلاغ های الکترونیکی کلیک کنید

_ سپس یک صفحه جدیدی باز خواهد شد که چهار گزینه در رابطه با مشاهده ابلاغیه الکترونیکی وجود دارد :

ابلاغیه جدید

ابلاغیه مشاهده شده

دریافت ابلاغیه با رمز

دریافت ابلاغیه با شماره ابلاغیه

برای مشاهده ابلاغیه های جدید باید بر روی گزینه ابلاغیه جدید کلیک کنید و در صورتی که ابلاغیه ای را قبلا مشاهده کردید و بنا به دلایلی میخواهید دوباره مشاهده کنید بر روی گزینه ابلاغیه مشاهده شده کلیک مینمایید اما اگر به دنبال ابلاغیه خاصی هستید باید یکی از دو گزینه باقی مانده یعنی دریافت ابلاغیه با رمز و یا دریافت ابلاغیه با شماره ابلاغیه را انتخاب کنید.

نحوه دانلود برنامه های مشاهده ابلاغیه با موبایل

مشاهده ابلاغیه با موبایل ios آیفون

مشاهده ابلاغیه از طریق موبایل و استفاده از برنامه عدالت همراه تنها منحصر به گوشی های عامل سیستم اندروید نیست بلکه شامل موبایل های آیفون نیز میشود و افرادی که موبایلشان سیستم عامل  آیفون است نیز میتوانند از این برنامه استفاده کنند و ابلاغیه های الکترونیک خود را با موبایل نیز مشاهده نمایند برای دانلود برنامه عدالت همراه برای سیستم عامل ایفون گزینه زیر را کلیک نمایید.

 

جمع بندی :

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل درمورد مشاهده ابلاغیه صحبت کنیم و راهنمای نصب اپلیکیشن مشاهده ابلاغیه را به طور واضح بیان کردیم ، اگر سوال و یا موردی دارید میتوانید با وکلای ما با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی در ارتباط باشید و سوالات خود را به طور واضح از آن ها بپرسید .

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)