گفته های رئیس کل دادگستری درمورد بهره مندی از ابلاغ الکترونیک

گفته های رئیس کل دادگستری درمورد بهره مندی از ابلاغ الکترونیک

گفته های رئیس کل دادگستری درمورد بهره مندی از ابلاغ الکترونیک

پسندیدم 0
۰

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران بیان کرد : ۸۴ درصد ابلاغ‌های قضائی در این استان به صورت الکترونیکی انجام می شود که برای افزایش بهره مندی از ابلاغ به صورت الکترونیک برنامه ریزی شده است.

مسعود ستایشی، قائم مقام رئیس کل دادگستری کل استان تهران در نشست ویدئوکنفرانس رؤسای دادگستری استان‌های سراسر کشور با رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت :  تحقق اهداف در حوزه فناوری اطلاعات نیاز به استقرار شرایطی از جمله سازمان مصوب متناسب با حجم فرآیند دارد.

همچنین این که مسعود ستایشی اظهار کرد : در حال حاضر مجموعه قضائی کشور شتابان به سمت استفاده از سیستم‌های هوشمند حرکت می‌کند و بر آن نیز تاکید فراوان می‌شود و اگر سازمانی متناسب نباشد که این کار را انجام دهد، طبیعتاً موفق نخواهد بود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در ۱۱۰ واحد سازمانی که امور قضائی را انجام می‌دهند ۷۵ درصد اقدامات بابت اعزام زندانی به صورت الکترونیکی صورت می‌پذیرد و در سایر نواحی قضائی باقی‌مانده نیز تلاش داریم با استقرار سیستم‌های هوشمند این مقدار به حداقل برسد و با شروع به کار مجتمع قضائی مستقر در زندان اوین عملاً آمار اعزام زندانی به پایین‌ترین مقدار خود خواهد رسید.

ستایشی افزود: در موضوع نوبت دهی شدیداً با مشکل مواجه هستیم و در تلاش برای ایجاد دفاتر خدمات قضائی هستیم؛ ولی این میزان با گستردگی فعالیت در پایتخت که حجم و سهم زیادی از امور قضائی را به خود اختصاص داده متناسب نیست.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران عنوان کرد: دادگستری استان تهران در آمار پرونده‌های مانده به میزان موجودی سال ۹۴ رسیده و طبق برنامه ریزی‌ها در تلاشیم تا خرداد ماه به سال ۹۰ برسیم و با برنامه ریزی‌های قابل قبول در تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز این کار سریع‌تر صورت بگیرد.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ۸۴ درصد ابلاغ‌های قضائی در استان تهران به صورت الکترونیکی صورت می‌پذیرد که برای افزایش بهره مندی از ابلاغ به صورت الکترونیک برنامه ریزی شده است

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)