برخی از زندانیان باید پول آب و برق و گاز زندان را هم بپردازند

برخی از زندانیان باید پول آب و برق و گاز زندان را هم بپردازند

برخی از زندانیان باید پول آب و برق و گاز زندان را هم بپردازند

پسندیدم 0
۰

برخی از زندانیان باید پول آب و برق و گاز زندان را هم بپردازند :

به نقل از ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ،  سازمان جوانان حقوق بشر پویش “کمک به زندانیان ایرانی نیازمند در خارج از کشور” را با شعار “شأن ایرانی زندانی شدن نیست “راه‌اندازی کرد.

امین انصاری ، دبیر کل سازمان جوانان حقوق بشر در نشست خبری با اعلام فعالیت این پویش خطاب به هموطنان ایرانی در اقصی نقاط جهان گفت :

آیا اطلاع دارید که برخی از ایرانین به جهت این که اطلاع ازقوانین ورود و اقامت غیرمجاز سایر کشورها و همچنین به جهت مخدر دانستن بسیاری از اقلام دارویی همانند: استامینوفن کدئین، شربت اکسپکتورانت، داروهای آرامش‌بخش دیازپام، اکسازپام و … در این کشورها، بی‌گناه بازداشت و به حبس‌های طولانی‌مدت محکوم می‌شوند؟

دبیر کل سازمان جوانان حقوق بشر فرمود :

ایا در جریان هستید که برخی از ایرانی ها هم با همراه داشتن چند گرم مواد مخدر برای مصرف شخصی به حبس های سنگین و البته طولانی مدت محکوم می شوند؟

انصاری افزود:درد آور تر از همه آن می باشد که در خیلی از زندان های خارج از کشور خلاف زندان های ایرن ، همه هزینه های مهم و ضروری به عنوان مثال تهیه وسایل شخصی ، و حتی نیاز هایی خورد و خوراک شخصی خودشان نیز به عهده خودشان است . و این که آن ها غالبا در پرداخت هزینه های اب و برق و تلفن در زندان می باشند

دبیر کل سازمان جوانان حقوق بشر فرمود : بی پولی زندانین و افزایش قیمت سنگین دلار فشار خیلی سنگینی به زنداانین و خانواده های آنان خواهد آود و این که آن ها ملزم شوند که حق الوکاله های سنگین به قیمت های ارزی برای دفاع کردن از پرونده زندانیان در مراجع قضایی کشور مقابل و همچنین این که محکومیت به پرداخت جریمه های نقدی هم یکی دیگر از مشکلات ایرانیان خارج از کشور می باشد

نصاری ادامه داد: آیا شنیده‌اید که دستگاه قضائی زندانیان ایرانی را به کشورشان منتقل می‌کند. اما طبق قوانین حقوق بین‌الملل باید هر بار مراجع ذیصلاح دو کشور برای انتقال زندانیان ایرانی از خارج از کشور به وطن توافق کنند. پرونده‌های محکومان باید روند حقوقی و سیاسی بسیار طولانی را برای انتقال طی کنند. گاهی بهانه‌جویی‌های کشور مقابل، انتقال زندانیان ایرانی را سال‌ها با تأخیر مواجه می‌کند و در نتیجه این انتظار، مستلزم تحمل درد و رنجی طولانی است.

امین انصاری افزود: متأسفانه آمار بالای بازداشت شدگان و زندانیان ایرانی در خارج از کشور ما را بر آن داشت تا دست یاری به سوی شما دراز کنیم و از همه مردم عزیز تقاضا داریم در صورت تمایل کمک‌های نقدی خود را به شماره بانکی ذیل واریز کنید:

شماره حساب: ۱۵۰۳۴۳۸۹۲۱

شماره کارت: ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۸۰۱۹۷۵۰

شماره شبا: IR680180000000001503438921

بانک تجارت به نام سازمان جوانان حقوق بشر

در صورت نیاز شماره مجازی ذیل در شبکه های اجتماعی واتس اپ و ایتا پاسخگوی سؤالات شماست.

تلفن: +۹۸۹۹۰۲۰۲۹۵۳۳

پیج اینستاگرام سازمان: hoghogh.bashar

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)