واردکنندگان متخلف به حساب خزانه جریمه ۸۷ میلیاردی را واریز کردند

واردکنندگان متخلف به حساب خزانه جریمه ۸۷ میلیاردی را واریز کردند

واردکنندگان متخلف به حساب خزانه جریمه ۸۷ میلیاردی را واریز کردند

پسندیدم 0
۰

بازرسی‌های کل استان‌ها طی روزهای اخیر اقدامات و نتایج بازرسی‌های خود را منعکس کرده‌اند که در ادامه برخی از آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

نتایج به شرح زیر می باشد :

واریز جریمه ۸۷ میلیاردی از سوی واردکنندگان متخلف به حساب خزانه دولت

هرمزگان- بازرسان اداره کل بازرسی استان هرمزگان در جریان بررسی نحوه ایفای تعهدات اعتبارات اسنادی و حواله‌های ارزی در تعدادی از بانک‌های این استان، با بررسی اسناد و مدارک دریافتند تعدادی از شرکت‌های واردکننده اقدام به اخذ حوالجات ارزی از شعب تابعه بانک‌های استان کرده اما تعهدات ارزی خود ایفا نکرده‌اند این امر منتهی به خروج ارز از چرخه اقتصادی کشور شده است.

در پی تذکر و ورود بازرسی کل استان هرمزگان، ضمن تنظیم صورتجلسه با مدیران استانی بانک‌های عامل، شرکت‌های مربوطه به مراجع قضائی معرفی و پیرو ایرادات احصاء شده توسط این بازرسی کل نسبت به پرداخت جریمه به مبلغ ۸۷ میلیارد ریال توسط شرکت‌های مذکور به حساب خزانه دولت در بانک مرکزی اقدام شده است.

جلوگیری از تضییع ۸ هزار میلیارد ریالی مطالبات ادارات کل تأمین اجتماعی تهران بزرگ

تهران- حسب انجام بازرسی از ادارات کل تأمین اجتماعی غرب و شرق تهران بزرگ مشخص شد در مجموع مبلغ بیش از ۸ هزار میلیارد ریال پیرامون «پیمان‌های محاسبه نشده»، منظور نشده که با پیگیری بازرسی کل استان تهران به صورت بدهی قطع ثبت شد.

با اقدامات انجام شده طبق مستندات تاکنون در اداره کل شرق تأمین اجتماعی تهران بزرگ بالغ بر ۷۰ درصد و در اداره کل غرب تأمین اجتماعی تهران بزرگ نیز بالغ بر ۵۰ درصد از بدهی ایجاد شده، وصول گردیده و مابقی نیز به عنوان «بدهی قطعی ایجاد شده» در سامانه مربوط ثبت و در مرحله ابلاغ یا صدور اجرائیه است.

۲۰۰ هکتار از اراضی حد بستر رودخانه‌های استان زنجان رفع تصرف شد

زنجان- با ورود بازرسی‌کل ایالت زنگان دستک ازآنش ۱۴۷۳ هکتار از اراضی مرز بستر رودخانه‌های استان زنگان به اسم دولت دریافت شد.

با توجه به پیگیری‌های چهره گرفته از شرکت آب منطقه‌ای زنجان، ۲۰۲ هکتار از زمین ها حتماً بستر رودخانه‌های فرمانروایی تا به حال رفع تصرف و ۳۲ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های برون شهری، لایروبی شده است.

همچنین حسب پیگیری به عمل آمده نظام ثبت قراردادهای کرایه بی گمان بستر در کمپانی آب منطقه‌ای زنجان طراحی و تمامی قراردادهای اجاره بستر در سامانه موصوف به چهره منسجم ثبت و حفاظت می‌شود. در سنه گذشته نیز تعداد ۴۷۱ فقره قرارداد اجاره حد بستر غیرفعال رودخانه‌ها و مسیل‌های فرمانروایی به میزان حدود ۶۰ هکتار از اراضی از آن دولت، با متقاضیان کشت زارعی برای زمین ها موصوف، منعقد شده است.

همچنین تازه دیگر از این ایالت اینکه حسب بازرسی‌های به عمل آمده عواملی که ۷۰۸ تن آرد را خارج از شبکه پخش می‌کردند، به دام قانون افتادند.

بازرسان وارسی کل ایالت زنگان دریافتند در یکتا از شهرستان‌های استان شمار ۱۷.۷۵۰ کیسه برابر ۷۰۸ تن آرد علی رغم ثبت در سامانه خرید به واحدهای نانوایی تحویل نشده است. با بررسی‌های بیشتر مشخص شد کارخانه‌های آرد با مشارکت راننده شرکت حمل و نقل و نیز همراهی هیچکسی از مسئولان اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با سو به کارگیری موقعیت خود حدود ۱۵ میلیارد ریال از طریق غیر قانونی تحصیل کرده‌اند که گزارش‌های لازم در این خصوص تعبيه و به مراجع قضائی ارسال شد. مبلغ مذکور یارانه گندمی بوده که از گنجینه دولت برای ملت پرداخت شده است لیکن کسان مذکور با تبانی و سوءاستفاده از موقعیت خود آردها را پخش نکرده و در بازار آزاد به فروش رسانده‌اند.

کشف اختلاس ۱۱۰ میلیاردی در یکی از بیمارستان‌های استان کرمان

کرمان- در راستای بررسی عملکرد مالی دانشگاه علوم پزشکی استان و یکی از بیمارستان‌ها ملاحظه شد مسئول امور مالی بیمارستان، از ابتدای سال ۱۳۹۸ با مشارکت پیمانکاران دارویی، طبخ و توزیع و خدمات و تنظیف اقدام به ثبت ۱۱۰ میلیارد ریال سند صوری در سیستم حسابداری بیمارستان کرده و تا زمان کشف جرم مبلغ ۸۴ میلیارد ریال از وجوه بیمارستان به این پیمانکاران پرداخت شده است.

با پیگیری انجام شده تاکنون جمعاً ۵۸ میلیارد ریال از وجوه اختلاس شده توسط متهمان پرونده به بیمارستان برگشت داده شده است.

پیگیری تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر

بوشهر- با توجه به بازدید بازرس همه ایالت بوشهر از انبارهای اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ایالت و دنبال تصمیمات اتخاذ شده در راستای تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها، شمار ۹۲۷ تقسیم کالا دربرگیرنده لوازم خانگی برقی و غیر برقی، لوازم ساختمانی، گونه ها ظروف، مصنوعات گوناگون به ارزش حدود ۲۹۵ میلیارد ریال به فروش رسید.

همچنین تعداد ۱۰۵ پرونده شامل کالاهای فاسد، ممنوعه، تاریخ منقضی و فاقد مصرف ثانویه به ارزش بیش از ۹۳ میلیارد ریال معدوم شد. در خصوص کالاهای قاچاق نیز تعداد ۲۴۱ پرونده جدید به ارزش ۹۷۲ میلیارد ریال برپایی و در چرخه اقدام گرفته است.

اقدامات این نظارت کل به منظور تعیین تکلیف و نهایی‌سازی کلیه کالاهای موجود در انبارهای موصوف همچنان در حال سپریدن و پیگیری است.

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)