متوقف کردن مصوبه درباره کلاب هاوس دیوان عدالت اداری

متوقف کردن مصوبه درباره کلاب هاوس دیوان عدالت اداری

متوقف کردن مصوبه درباره کلاب هاوس دیوان عدالت اداری

پسندیدم 0
۰

دیوان عدالت اداری درباره جریمه اختلال کنندگان کلاب هاوس مصوبه ای منتشر کرده بود که آن را متوقف کرد . این حکم شائبه های انتخاباتی را مطرح کرده است و باعث اینجور شائبه ها شده است اما آیا واقعا خبر درست چیست؟

دیوان عدالت اداری با صدور دستور موقت مصوبه هیئت دولیت درباره جریمه اختلال کنددگان کلاب هاوس را متوقف کرد .

رای دیوان به نفع اپراتور ها :

دیوان عدالت اداری با دستور موقف ، مصوبه هیئت دولت را درباره جریمه اختلال کنندگان متوقف کرد این رای در پی شکایت ایرانسل صادر شده است که نسبت به پرداخت جریمه های سنگین روزانه شکایت کرده است

متن حکم صادره از سوی شعبه چهل و پنجم دیوان عدالت اداری و به این شرح است:

“در خصوص تقاضای شرکت خدماتی ارتباطی ایرانسل به شماره پرونده ۱۰۳۵/۱۰۰و شناسه ملی ۱۰۱۰۲۹۳۳۸۵۱ به طرفیت هیئت وزیران و به خواسته صدرالاشاره، با بررسی و تدقیق کافی در جامع اوراق و محتویات پرونده، به ویژه مفاد دادخواست تقدیمی و مستندات ابرازی پیوست (به شرح مضبوط و مندرج در جوف پرونده) و با التفات به فلسفه صدور دستور موقت، از آنجا که ضرورت و فوریت صدور دستور موقت و همچنین ورود ضرر یا خسارت غیرقابل جبران یا متعسر از جبران در آتیه، از نظر این شعبه دیوان احراز گردیده، لذا مستنداً به ماده ۳۵ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲، قرار توقف عملیات اجرایی مصوبه جلسه مورخه ۲۹/۱/۱۴۰۰ هیئت وزیران موضوع تصویب نامه شماره ۱۰۲۰۱ ت ۵۸۷۲۰ ه مورخ ۲/۲/۱۴۰۰ تا تعیین تکلیف نهایی در دیوان عدالت اداری صادر و اعلام می‌نماید. لازم به ذکر است بر اساس ماده ۳۹ قانون مرقوم طرف شکایت و کلیه سازمان‌ها، ادارات و مأموران ذیربط پس از صدور و ابلاغ دستور موقت، مکلف به اقدام طبق مفاد آن می‌باشند و متخلف به انفصال از خدمت به مدت ۶ ماه تا یک سال و جبران خسارت وارده محکوم می‌گردد. قرار صادره قطعی است.”

 

گمانه زنی های انتخاباتی :

از فروردین که کاربران کلاب هاوس بیشتر و بیشتر شدند یک ادعای نا مقبول و البته بدون منطق منتشر شد مبنی بر ایت که پدیده انتخاباتی یعنی کلاب هاوس ابزار خیلی مهم اصلاح طلبان برای انتخابات می باشد و برگ برنده همه آن ها در مقابل نیرو های اصولگرا از همان زمان زمزمه های ناصواب مبنی بر این که طرف رقابت کوشش برای محدود کردن استفاده از کلاب هاوس را آغاز کرد بر همه زبان ها جاری شد

اقدام اپراتورهای یاد شده هم این ذهنیت را تقویت کرد که جریانی در کشور مخالف توسعه استفاده از کلاب هاوس است؛ به ویژه اینکه این عمل مورد مخالفت دولتی قرار گرفت که منتسب به اصلاح‌طلبان است و در فضای دوقطبی‌سازی جامعه، این موضوع هم به دوگانه‌های موجود افزوده شد.

رد ادعای وجود اراده‌ای فراتر از قانون برای فیلترینگ کلاب هاوس را می‌توان در استفاده کاربران متعدد این شبکه اجتماعی دید، آنانکه برای اتصال به برنامه دلخواه خود از شبکه‌های اینترنت خانگی بهره می‌برند و بدون فیلترشکن و هیچ مشکل فنی دیگری، در کلاب هاوس حضور می‌یابند و صحبت می‌کنند و صحبت‌های دیگران را می‌شنوند.

اما واقعا اینطور می باشد ؟

ادعایی که مطرح شد تاثیر گذار بر روند انتخابات با استفاده کردن از ایجاد اختلال در کلاب هاوس توسط سه اپراتور بود که از اساس باید ان را مردود بدانیم اما در هر حال به صورت بالقوه نیاز است که رسیدگی حقوقی در آن صورت بگیرد تا ابعاد مختلف آن روشن بشود اما دیوان رای داده تا ایرانسل و دیگر اپراتور ها با فراغ بال ایجاد اختلال را ادامه بدهند که این یک بی انصافی است که قانون و نظم کشور را به چالش میکشاند.

در این باره همه نظر ها قالبا نمیتوانند توی یک دسته باشند و متفاوت است .

در یکی از این اظهار نظر کردن ها یک کاربر حقوقدان به نام امیرعلی صفا نوشته است که هر فردی میتواند برای باطل کردن مصوبات دولتی شهرداری ها و امثال آن به ادیوان عدالت اداره درخواست بدهد . ایرانسل هم این کار را کرده است . دادرس تشخیص داده که موضوع به قدری از اهمیت برخوردار است که تا روشن شدن ماجرا فعلا جریمه پرداخت نشود و دستور توقف داده است..

استدلال حقوقی احتمالی ایرانسل اینه که این جریمه، «مجازات» است و مجازات در حیطه اختیارات دولت نیست. باید کارشناسی بشه. قراردادهاش بررسی بشه تا معلوم بشه «جریمه» است و قابل اعمال بر اساس قرارداد یا «مجازات» است و غیرقابل اعمال.”

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)