بالارفتن بی سرو صدای قیمت نان در تهران تا ۵۰ درصد

بالارفتن بی سرو صدای قیمت نان در تهران تا ۵۰ درصد

بالارفتن بی سرو صدای قیمت نان در تهران تا ۵۰ درصد

پسندیدم 0
۰

بالارفتن بی سرو صدای قیمت نان در تهران تا ۵۰ درصد

تعیزیرات غیر قانونی می باشد

اوضع نان به شدن دچار هرج و مرج شده است البته در بی محلی حیرت انگیز نهای های نظارتی و رسیدگی و کنتزل بازار

نانوایی ها که خودشان را از کورس افزایش قیمت ها جا مانده می بینند در اقدامی خودسرانه نرخ های مورد دلخواه خودشان را به مشتری اعلام میکنند . نرخ هایی که گاها تا ۵۰ درصد بیشتر از نرخ مصوب نان می باشد و ادامه این بهم ریختگی قیمت نان بستر ساز اعتراض های اجتماعی می باشد

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی اعلام کرد در حال حاضر قیمت نان چند نرخی می باشد و به عنوان مثال یک نانوایی لواش ممکن است نان را به همان قیمت مصوب گذشته یعنی ۳۰۰ تومان عرضه کند و واحد دیگری نان لواش را به ۴۰۰ و واحد سوم ۴۵۰ تومان عرضه کند ؛ در مورد نان بربری و بقیه نان ها نیز همین وضعیت حامل می باشد مثلا این که ممکن است یک واحد نان بربری را به قیمن ۱۰۰۰ تومان عرضه کند و واحد دیگری ۲۰۰۰ تومان و یا این که ۲۵۰۰ تومان ، نانوایان نیز چاره ای ندارند به جز افزایش قیمت ، اخرین پیشنهاد نانوایان افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت ها است درمورد افزایش قیمت نان تصمیم گیری شده است اما به ما گفتند که فعلا اعلام نکنید!

درخواست اتحادیه صنف نانوایان برای افزایش قیمت نان :

حالا اتحادیه صنف نانوایان که گستردگی و فراوانی قابل توجه در سطح کشور دارد با توجه به عدم بالا رفتن قیمت نان در ۲ سال اخیر ، خواستار بالارفتن نرخ فروش نان شده است . این درخواست همانطور که در بالاذکر شد تا ۱۰۰ درصد هم مطالبه شده اما بعضی از نانوایان خودجوش دست به کار شده اند و اکنون شاهد افزایش قیمت نان در برخی از نانوایی ها از ۴۰ تا ۵۰ درصد می باشیم.

توجیه نانوایان برای این اقدام خود افزایش دامنه تورم ، افزایش قیمت کالاعا و خدمات ف بالا رفتن دستمزد ها ، افزایش هزینه ها و همچنین این که عقب مانده از کورس بالارفتن قیمت هاست که بعضی از آنها منطقی به نظر می رسد اما تعیین کردن این که جزیره ای قیمت نان و اعلام خودسر نرخ آن از سوی گروهی از نانوایان هرج ومرجی را به دنبال دارد که تبعات ان دامن گیر حوزه های دیگر می شود.

سازمان تعزیرات چه کار میکند؟؟

سازمان تعزیرات بازوی مهم حاکمیتی در کنترل بازار محسوب می شود اما چرا نانوایی به وجود این مهم سازمان که محاکم خودش را دارد و حکم های قانونی علیه تخلف کنندگان صادر میکند بی توجه می باشند و خودخواسته و بدون مقرره نهاد های رسمی قیمت نان را افزایش داده اند؟

به گفته ناصر مدیحی ف رئیس گشت تعزیرات تهران ، ستاد تنظیم بازار در استانداری تهران جلسه هایی را برای تعیین قیمت جدید نان برگزار کرده و تصمیماتی را در این حصوص گرفته است اما هنوز مصوبه ای اعلام نشده ، پس افزایش نرخ نان برای بعضی از نانوایی ها غیر قانونی می باشد

 

نظرات خود را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید
نظرات کاربران دادواره
شما میتوانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و نسبت به نظرات دیگران نظرات و بازخورد خود را بنویسید.
جای تبلیغات شما اینجاست:)